baneris leidinys

kulturos skyriusGintarė MARTINAITIENĖ

Darbo kodeksas numato, kad tėvai, auginantys vaikus, gali tikėtis tam tikrų lengvatų darbe. Be to, tam tikrų išimčių turi ir poilsio dienomis dirbantys specialistai. Tad kaip šiomis lengvatomis naudojasi ir ar išvis naudojasi savivaldybėje dirbantys specialistai?

Nuotr. Kultūros ir turizmo skyriaus darbuotojos (iš kairės) vedėja Augenija Kasparevičienė bei specialistės Aurelija Papievienė ir Asta Kėvelaitytė – vienos iš tų, kurios turi galimybę pailsėti papildomai.

„Mamadieniai“ – 11 darbuotojų

Šakių rajono savivaldybės darbo tvarkos taisyklėse numatyta, kad darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų – dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Cibulskienė informavo, kad vadinamieji „mamadieniai“ priklauso 11 savivaldybės darbuotojų (tarp jų dviem vyrams). Viena iš darbuotojų, kuriai ši lengvata priklauso, ja nesinaudoja. Kurie konkrečiai valstybės tarnautojai naudojasi papildomomis laisvomis dienomis, I. Cibulskienė konkretizuoti nenorėjo aiškindama, kad tai labai asmeniška informacija. Tiesa, ji pati „mamadieniais“ naudojasi ir tai vertina teigiamai. Sprendimą dėl to priėmė rajono taryba. Kitiems specialistams užtenka šios lengvatos galimybę suderinti su administracijos direktoriumi.

Laisvadieniai už savaitgalinį darbą

Tačiau tam tikrų lengvatų gali tikėtis ne tik nepilnamečius vaikus auginantys darbuotojai. Už darbą poilsio ir švenčių dienomis kai kurių skyrių specialistai gali pasiimti per mėnesį vieną papildomą dieną arba prašyti, kad ji būtų pridėta prie kasmetinių atostogų. Tuo gali naudotis devyni savivaldybės darbuotojai: Rimutė Grušienė (Bendrasis skyrius), Gintaras Demenius (Švietimo ir sporto skyrius), Augenija Kasparevičienė, Aurelija Papievienė, Asta Kėvelaitytė, Inga Navlickienė (Kultūros ir turizmo skyrius), Irena Bacevičienė, Jolita Bindokienė, Daiva Subačienė (Civilinės metrikacijos skyrius).

„Tuo naudojasi Kultūros ir turizmo bei Civilinės metrikacijos skyriaus moterys, G. Demenius prašo tas dienas pridėti prie kasmetinių atostogų, o R. Grušienė nė karto nepasinaudojo“, – informavo I. Cibulskienė.

Būna, kad pamiršta

Pati R. Grušinė tikino teigiamai vertinanti tokią galimybę, o nesinaudoja, nes nejaučia poreikio.

„Tiesiog daug metų dirbau ne valdiškoj įstaigoj, buvau pripratus, jog savaitgaliai dažnai darbiniai, tad ir dabar nematau nieko tokio, jei kartais tenka į renginius vykti savaitgaliais“, – tikino pašnekovė.

Visgi apie tai, kad kelias papildomas dienas galėtų prisidėti prie atostogų, teigė svarstanti.

Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė kalbėjo, kad tiek jai, tiek skyriaus specialistėms savaitgaliais tenka dirbti labai dažnai.

„Bet tikrai neseku ir nežiūriu. Būna, kad praeina mėnuo ir net pamiršti, kad galėjai pasiimti laisvą dieną“, – teigė A. Kasparevičienė.

Visgi ji džiaugiasi tokia įstatymo galimybe, nes ne tik jos vadovaujamo skyriaus specialistai turi asmeninį gyvenimą, šeimas, kurioms už darbui paaukotus savaitgalius gali kompensuoti papildoma laisva diena.

Administracija vertina skirtingai

Nors viskas teisėta, tokia galimybė numatyta įstatyme, rajono meras Juozas Bertašius kitokios nuomonės. Jis tikino, jog kai kurie savivaldybės darbuotojai šia galimybe piktnaudžiauja. Kas konkrečiai, rajono vadovas išduoti nenorėjo. Kaip dažnai laisvadienius pasiima minėti asmenys, nepaaiškino ir I. Cibulskienė.

 „Tiesiog labai neigiamai tai vertinu. Ypač, kai tuo piktnaudžiauja. Manau, nėra tokio specialisto, kuriam išvis po darbo valandų nereikėtų dirbti“, – kalbėjo rajono vadovas.
Galbūt jam sunku toleruoti papildomas laisvas dienas, nes pats savaitgaliais aktyviai lankosi renginiuose, susitikinėja su žmonėmis.

„Ne tik todėl. Tiesiog glumina, kai žmonės sau leidžia per daug, ypač, kai tai glaudžiai siejasi su jų pagrindiniu darbu“, – akcentavo meras.

Administracijos direktorius Evaldas Sniečkus ne toks kategoriškas. Tiesa, jis pripažino, kad jam, kaip darbdaviui, labiau patiktų, jog darbuotojai visuomet būtų darbe, tačiau sako gerbiantis pavaldinių pasirinkimą.

„Emocijų nelieju. Svarbu, kad padarytų, kas priklauso“, – tikino E.Sniečkus.

Tad ar visi, besinaudojantys laisvadieniais, dirba taip, kaip iš jų tikimasi? Gal kažkurie specialistai tiesiog netinkamai dirba, kad sukėlė tokią mero reakciją?

„Negalėčiau nieko pasakyti. Darbuotojus vertina skyrių vadovai. Tam jie ir yra. Tad su jais, kai bus laikas, ir pasikalbėsime. Tada atskirai galima kalbėtis ir motyvuoti labai gerus darbuotojus, žiūrėti, kodėl kiti darbuotojai kažko nepadaro“, – teigė administracijos direktorius.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos