baneris leidinys

samburisRita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Sausio 28 d. Kudirkos Naumiesčio kultūros centro salėje posėdžiavo dar tik porą mėnesių gyvuojanti vietos bendruomenė „Naumiestiečių sambūris“. Asociacijos pirmininkas Mindaugas Kantautas pristatė susirinkusiems miestelėnams ir svečiams vizualizuotą medžiagą, kaip ateityje galėtų atrodyti jų miestas.

Nuotr. Neseniai susikūrusios bendruomenės „Naumiestiečių sambūrio“ pirmininkas Mindaugas Kantautas (stovi) ir dar keturi jos nariai pristatė ateities miesto viziją.

Kaip sako pats bendruomenės pirmininkas, šis Kudirkos Naumiesčio ateities vaizdas yra tik pirminis variantas. Bendruomenės nariams norėtųsi, kad patys miesto gyventojai teiktų savo pasiūlymus ar pageidavimus, kaip reikėtų tvarkyti bendrą miesto infrastruktūrą ateityje, kad šis istorinis rajono kampelis taptų patrauklia vieta tiek patiems jo gyventojams, tiek miesto svečiams.

„Miestui trūksta dar daug ko – pradedant kai kurių gatvių šaligatviais, baigiant patraukliomis miesto rekreacinėmis zonomis, kurios trauktų į kraštą turizmą“, – pradėjo kalbą asociacijos vadovas.

M. Kantautas išvardijo net 15 punktų, kurie, anot naujai susikūrusios bendruomenės narių, šiuo metu yra patys svarbiausi.Pirmiausia jų mieste reikia sutvarkyti pagrindinę Tilto gatvę, jos sankirtą su Vilkaviškio gatve, kur yra pavojinga eismui sankryža. Įrengti keletą rekreacinių vietų, kurios liudytų miesto svečiams, kad čia gyvenę įžymių asmenybių. Būtina miesto parką šalia Kultūros centro padaryti patrauklų akiai, sureguliuoti miesto apšvietimą, kad naktį žmonės žinotų, jog yra mieste, o ne gūdžioje girioje, susirūpinti  miesto centre esančiais apleistais statiniais ir kt.

Naujos bendruomenės nariai pateikė daug ir įvairių vizijų, susijusių su savo miesto infrastruktūros gerinimu, tačiau svarbiausias klausimas lieka tas, kaip į šiuos ateities planus žiūri rajono valdžios atstovai ar atsakingų savivaldybės valdomų įstaigų nariai. Juk vienas lauke ne karys! Į susirinkimą buvo kviesti ne tik miestelėnai, bet ir Šakių policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai, savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėjas, Kęstutis Kuncaitis, UAB „Šakių vandenys“ vadovas Kęstutis Vilkaitis ir kiti šios įmonės atsakingieji asmenys, Kudirkos Naumiestyje turintys interesų verslininkai, Šakių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis specialistas Stanislovas Pocevičius, Kudirkos Naumiesčio socialinės darbuotojos. Tiek atsakingųjų institucijų, tiek miestelėnų nuomonė sutapo – norint išgražinti miestą reikia nemažų investicijų. Taip pat vienareikšmiškai nuspręsta, kad lėšų reikia ieškoti visais įmanomais būdais – tiek atkreipiant savivaldybės vadovų dėmesį į miesto problemas, tiek traukiant verslą į kraštą, tiek įgyvendinant įvairius projektus.

Svarbu,  anot M. Kantauto, kad miesto ateities kūrime aktyviai dalyvautų visi gyventojai.  Pirmininkas pabrėžė, kad naujai susikūrusio sambūrio tikslas – spręsti miestui ir jo gyventojams aktualius klausimus betarpiškai bendraujant ir bendradarbiaujant su gyventojais.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos