baneris leidinys

diktantasŠeštadienį visoje Lietuvoje jau devintą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Jį tradiciškai rašė ir būrelis mūsų rajono gyventojų.

Nuotr. Iš viso rajone lietuvių kalbos žinias tikrinosi 67 gyventojai.

Iš viso rajone diktantą rašė 67 žmonės – keturiais daugiau nei pernai. Aktyviausiai lietuvių kalbos žinias tikrinosi plokštiečiai. Jų buvo 38. Diktanto organizatorė ir savivaldybės kalbos tvarkytoja Rimutė Grušienė plokštiečiams negailėjo gerų žodžių, nes jie niekieno neraginami diktantą rašo ne pirmi metai.

„Smagu, kad plokštiečiai tai daro savanoriškai ir įtraukia ne tik moksleivius, bet ir visą bendruomenę“, – džiaugėsi organizatorė.
 
Diktantas antrus metus buvo rašomas Šakių viešojoje bibliotekoje, kur susirinko 22 rajono gyventojai, Sintautuose jį rašė septyni žmonės. Tarp panorusių pasitikrinti savo žinias Šakiuose buvo tarybos nariai Romas ir Aušrelė Pukinskai bei jų dukra Eglė, gydytojas Vidmantas Dailidė su žmona Zita, vicemeras Edgaras Pilypaitis.

Šiais metais buvo pasirinktas prozininkės Danutės Kalinauskaitės tekstas. Nacionalinio diktanto naujovė – tekstą skaitė ne Marius Žiedas, o LRT radijo žurnalistas Paulius Šironas.

Šią naujovę kai kurie šakiečiai vertino ne itin palankiai, nes skaitomą tekstą jiems buvo sunkoka suprasti. Ypač dėl skyrybos.

Rajono gyventojų prirašyti lapai iškeliavo į sostinę. Tekstus skaitys ir įvertins lietuvių kalbos mokytojai, kurie, atsižvelgę į bendrąjį lygį, nustatys klaidų skaičių (ribą). Neperžengę ribos bus kviečiami dalyvauti Vilniuje vyksiančiame antrajame ture.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos