baneris leidinys

tarnauskas suodaitisGintarė MARTINAITIENĖ

Savivaldybei priklauso ne tik socialiniai, bet ir taip vadinamieji savivaldybės būstai. Pasikeitus Paramos būstui įsigyti ir išsinuomoti įstatymui, juos nuomininkai gali išsipirkti. Priimant sprendimus dėl pardavimo, tarybos nariams kilo klausimų, ar ne per mažos parduodamų butų kainos. Nemažai pastebėjimų politikai išsakė ir dėl socialinių būstų.

Nuotr. Mindaugas Tarnauskas (dešinėjė) ir Laurynas Suodaitis aršiausiai pasisakė už tai, kad savivaldybės būstai būtų parduodami brangiau.

Dėl to, kad nereikalingą savivaldybės turtą reikia parduoti, sutiko faktiškai visi tarybos nariai. Klausimų kilo dėl kainos.

„Suprantu, kad nereikalingą turtą reikia parduoti, bet rinkos kaina. Net apleisti butai Gelgaudiškyje kainuoja po 15 tūkst. eurų, o mes pardavinėjame po 5 tūkst. eurų“, – kalbėjo Mindaugas Tarnauskas.

Laurynas Suodaitis teiravosi, ar nebus taip, kad išsipardavę būstus susidursime su situacija, kad jų ims trūkti.

Biudžeto ir turto skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė aiškino, kad žmonės, savivaldybės būstuose pragyvenę ne mažiau kaip penkerius metus, turi teisę kreiptis dėl jo įsigijimo, tad tai ir daro.

Pasak mero Juozo Bertašiaus, reikia tik džiaugtis, kad gyventojai būstus tvarkosi ir į juos investuoja. Niekam ne paslaptis, kaip atrodo ir kokios būklės būna daugelis socialinių būstų. Kartais juos sugebama nugyventi taip, kad gyvulių tvartai atrodo geriau...

Algimantas Damijonaitis, išgirdęs kolegų siūlymus pardavinėti rinkos kaina, neištvėrė: „O kokius būstus mes žmonėms suteikiame? Kartais net grindų nebūna. Kai žmonės susitvarko, norime įvesti rinkos kainą? Džiaukimės, kad įsigyja.“

Šiai minčiai pritarė ir E. Grigaitienė, kuri teigė, jog, tarkim, dėl tokio būsto įsigijimo į savivaldybę kreipęsi lekėtiškiai ilgokai svarstė, ar jį pirkti, nes manė, kad kaina per didelė.

Tad, kaip siūlė Irena Haase, reikia diskutuoti apie tai, kiek lėšų į būstus įdeda pati savivaldybė. Ji ragino savivaldybės administraciją į tai pažiūrėti rimtai ir imtis atitinkamų veiksmų.

„Jei mes suteikiame lūšną, tai ko norėti?“ – retoriškai teiravosi politikė.

Tai, kokios būklės yra socialiniai būstai, priklauso ne tik nuo gyventojų, bet iš dalies ir nuo seniūnijų. Deja, tik keletas jų už nuomą surinktas lėšas skiria remontui.

Šiuo metu savivaldybės parduodamų būstų sąraše yra 108 būstai ir 18 pagalbinių ūkio pastatų, o laukiančių socialinių būstų eilėje – daugiau nei 100.

Parduodant savivaldybės būstus, kaip aiškino Biudžeto ir turto skyriaus vyresnioji specialistė Irmunda Čepulionienė, parinktas turto vertintojas pagal specialią metodiką ir nustato kainą. Tad ji ne iš piršto laužta.

Vasario pradžioje vykusio tarybos posėdžio metu priimti sprendimai dėl trijų butų pardavimo Šakiuose (kainos svyravo nuo 6470 eurų iki 11600 eurų) bei po vieną Lekėčiuose (9210 eurų) ir Griškabūdyje (5310 eurų).

Visgi daugelis tarybos narių sutarė, kad prieš leidžiant įsigyti būstą jį galėtų apžiūrėti ir savo nuomonę pateikti, pavyzdžiui, Sveikatos bei socialinės politikos komitetas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos