baneris leidinys

viltisPraėjusį ketvirtadienį sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija Šakių „Viltis“ rinkosi į rinkiminį-ataskaitinį susirinkimą. Jo metu perrinkta valdyba, aptarta veikla.

Nuotr. Veiklos ataskaitą pristatė ne tik Šakių „Vilties“ vadovė Roma Dėdynienė (dešinėje), bet ir jos pavaduotoja Vida Arlauskienė, kiti tarybos nariai.

Vadovė Roma Dėdynienė pristatė išsamią veiklos ataskaitą. Pasak jos, vienas svarbiausių – projektinis darbas. Norėdama pritraukti lėšų, Šakių „Viltis“ stengiasi dalyvauti įvairiuose projektuose, nors laimėti pasiseka ne visada. Visgi laimėti projektai nariams suteikia galimybę naudotis baseinu, vyko kompiuterinio raštingumo būrelis, ugdoma meninė raiška ir kt. Ypač svarbus projektas, kur prašė pinigų patalpų remontui, tačiau, nors ir nelaimėjo, R.Dėdynienė džiaugėsi, kad bent jau buvo parengta sąmata.
 
Bendrija nuolat stengiasi mažinti neįgaliųjų atskirtį, todėl pagal galimybes dalyvauja išvykose, ekskursijose. Tačiau vadovė pripažino, kad aktyvumas ir vieni kitų palaikymas galėtų būti didesnis.

Tačiau vien aktyvumo neužtenka. Problemų yra didesnių. Viena iš jų, kaip minėjome, patalpų remontas. Taip pat ne pirmą kartą kalbama apie paslaugų plėtrą neįgaliesiems Griškabūdyje ir Kudirkos Naumiestyje. Tiesa, čia šviesa tunelio gale jau yra. R. Dėdynienė kėlė ir asmenų su negalia pavėžėjimo klausimą bei akcentavo automobilio, pritaikyto neįgaliesiems vežti, reikalingumą.

Ne pirmą kartą keliamas klausimas ir dėl Laikino atokvėpio tarnybos, bet kol kas geri norai stringa Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, tad rajonas taip pat apsiriboja tik kalbomis.

Šakių „Vilties“ pirmininkė džiaugėsi bendradarbiavimu su savivaldybės administracija, Socialinės paramos skyriumi, įvairiomis įstaigomis bei nevyriausybinėmis organizacijomis. Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė sakė, kad dažnai ne tik bendrijai reikia administracijos pagalbos, bet ir administracijai neįgaliųjų gaminamų atvirukų, kvietimų. Visgi kartais, kaip teigė pirmininkė, ji pasigenda gilesnio požiūrio į sutrikusio intelekto žmones.

„Tikriausiai ne vienam atrodo – ką ten jie supranta... Bet kad jaučia, tai tikrai“, – teigė R. Dėdynienė.

R. Dėdynienės pavaduotoja bei bendrijos narė Vida Arlauskienė sakė, kad norint pristatyti įvykdytas veiklas bei renginius, turimoms nuotraukoms iškabinti neužtektų salės sienos. Visgi vietos užteko neįgaliųjų darbelių parodėlei, kurioje pristatyti įvairaus pobūdžio bei įvairia technika atlikti rankdarbiai.

Susitikimo pabaigoje buvo išrinkta taryba, o artimiausiame jos susirinkime bus renkama ir pirmininkė. Tiesa, meras Juozas Bertašius, užbėgdamas už akių ir R. Dėdynienei įteikdamas puokštę gėlių, sakė, jog tikriausiai vis vien bus perrinkta ji.

2012–2015 m. bendriją paliko 19 narių, įstojo 35 nauji.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos