baneris leidinys

Nuo kovo 7 d. iki balandžio 8 d. Žemės ūkio ministerijai kaimo bendruomenės gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiais metais ministerija savo kraštą auginančioms kaimo bendruomenėms skirs dar daugiau lėšų nei pernai – 1 mln. eurų.

Galimybė pagerinti materialinę bazę

Anot Šakių bendruomenių centro pirmininkės Grinos Šnirpūnienės, parama teks tik visuomeninę naudą nešantiems ne pelno projektams. Šie pinigai padės stiprinti kaimo bendruomenių materialinę bazę, bus remiamas kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams. Atsižvelgiant į tai, kad šiemet Vietos bendruomenių metai, bus remiami projektai pagal dar dvi naujas veiklos sritis: tradicinių renginių bei kaimo vaikų ir jaunimo bendruomeniškumui ir pilietiškumui ugdyti skirtų renginių organizavimas.
 
Viena iš naujovių yra ta, kad projektus gali teikti ir rajono kaimo bendruomenes vienijančios organizacijos, tačiau tik tradiciniams renginiams organizuoti. Kita naujovė – visi pareiškėjai po projekto įgyvendinimo kartu su mokėjimo prašymu turės pateikti trumpą aprašymą apie įgyvendinto projekto rezultatus.

Parama – iki 3 tūkst. eurų

Paramos dydis projektui priklausys nuo veiklos srities, pagal kurią teikiamas projektas, ir nuo to, kas teiks paramos paraišką. Materialinei bazei stiprinti paramos galės kreiptis tik kaimo bendruomenės. Paramos dydis projektui – iki 3 tūkst. eurų. Iš valstybės biudžeto lėšų bus kompensuojama iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Taigi, bendruomenė prie projekto įgyvendinimo turės prisidėti ir savo piniginėmis lėšomis. Pretenduoti į paramą galės tik tos kaimo bendruomenės, kuriose yra bent 30 narių ir kurios per paskutinius dvejus metus (2014–2015m.) iš Žemės ūkio ministerijos negavo valstybės biudžeto lėšų materialinei bazei stiprinti arba viešosioms erdvėms sutvarkyti. Tokios pat sąlygos yra keliamos ir toms kaimo bendruomenėms, kurios norės vykdyti projektus, susijusius su viešųjų erdvių sutvarkymu – šiems projektams galės būti skirta iki 5 tūkst. eurų.

Pinigai renginiams

Projektus, susijusius su kaimo vaikų bei jaunimo bendruomeniškumo ir pilietiškumo ugdymo renginių organizavimu, taip pat galės įgyvendinti tik kaimo bendruomenės. Paramos dydis tokio pobūdžio projektams siekia iki 1500 eurų, o išlaidos finansuojamos 100 proc.

Paramos tradiciniams renginiams organizuoti gali kreiptis ne tik kaimo bendruomenės, bet ir rajono ar nacionaliniu lygmeniu kaimo bendruomenes vienijančios organizacijos. Tokių projektų išlaidos bus dengiamos visu 100 proc. Kai paramos kreipsis kaimo bendruomenė, parama galės siekti 1500 eurų, kai rajono mastu kaimo bendruomenes vienijanti organizacija, – iki 3 tūkst. eurų, o kai nacionaliniu lygmeniu kaimo bendruomenes vienijanti organizacija, – iki 5 tūkst. eurų.

Pareiškėja galės teikti paramos paraišką tik pagal vieną iš minėtųjų veiklos sričių.

Mūsų rajono kaimo bendruomenės ir jas vienijančios organizacijos Žemės ūkio ministerijai buvo numačiusios teikti per 20 projektų. Kiek tiksliai bendruomenių teiks paraiškas, anot G. Šnirpūnienės, paaiškės tik po balandžio 8 d., kai baigsis paraiškų priėmimo terminas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos