baneris leidinys

taromatas2Šakiečiai aktyviai naudojasi galimybe grąžinti pakuotes. Šakių rajone per tris mėnesius, naudojantis taromatais, grąžinta 200 tūkst. vienkartinių pakuočių – metalinių skardinių, stiklo ir plastiko butelių.

Iš viso Lietuvoje per tris mėnesius į taromatus ir rankinio surinkimo vietas jau grąžinta per 51 milijonas pakuočių: 36,8 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių ir 14,3 mln. daugkartinės taros – stiklinių alaus ir giros butelių.

Šakių rajone, kaip minėta, nuo vasario 1 d. surinkta 200 tūkst. vienkartinių pakuočių. Skaičiuojant pagal gyventojų skaičių, vidutiniškai vienas Šakių rajono gyventojas jau pridavė 10 vienkartinių pakuočių.
 
VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ generalinis direktorius Gintaras Varnas sako, kad gegužės 1 d. jau baigėsi pereinamasis trijų mėnesių laikotarpis, po kurio galima sakyti, kad taromatai šalyje pasiteisino.

„Sistema buvo nauja visiems jos dalyviams – administratoriui, prekybininkams, gėrimų gamintojams ir, žinoma, gyventojams, tačiau kiekvieną mėnesį augantys grąžinamų pakuočių skaičiai rodo, kad ji prigyja. Nors dar per anksti teigti, kad užstato sistema tapo savaime suprantamu dalyku, sistemos startą vertiname kaip sėkmingą“, – komentavo G. Varnas.

Balandžio mėnesį Lietuvoje buvo surinktas kol kas didžiausias taros vienetų skaičius – 24,5 mln. vienkartinių ir 6,4 mln. daugkartinių pakuočių. Neabejojama, kad pasibaigus pereinamajam laikotarpiui ir atšilus orams, grąžinamų pakuočių kiekiai tik augs.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos