baneris leidinys

aplinkosauga valtisAplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai nuo birželio 1 d. pradėjo aplinkosauginę akciją „Automobilį statyk atsakingai“, kuri tęsis iki pat vasaros pabaigos. Prie jos kasmet prisijungia ir mūsų rajono aplinkosaugininkai, miškininkai bei medžiotojų ir žvejų draugija, kurie stebi, ar automobilius žmonės palieka tam skirtose aikštelėse ir ar nepažeidžia aplinkosaugos reikalavimų.

Nuotr. Šakių aplinkosaugininkai jau pasiruošę stebėti, ar vasarą poilsiautojai, žvejai nepažeidžia aplinkos apsaugos reikalavimų.

Rajono aplinkosaugininkai praeitą savaitę surengė reidą, tikrino žvejus ir kaip poilsiautojai pramogauja, leidžia laisvalaikį prie Nemuno bei kaip laikosi gamtosaugos reikalavimų. Kaip komentavo Šakių rajono agentūros vadovas Kęstutis Lopeta, reido metu bausti neprireikė nei žvejų, nei poilsiautojų. K. Lopeta priminė, kad kiekvienas ežeras ir upė turi savo apsaugos juostą ir zoną, kurių dydis kiekvienu atveju gali būti skirtingas. Tačiau, pasak K. Lopetos, jei nenorime užsidirbti baudos, automobilio nereikėtų palikti arčiau nei 25 m iki vandens telkinio. Šią savaitę aplinkosaugininkai tikrino Sintautų, Braškių tvenkinius, pažeidimų nebuvo užfiksuota. Pernai šios akcijos metu aplinkos inspektoriai rajone surengė apie 30 reidų ir nubaudė šešis pažeidėjus. Vadovas paminėjo, kad automobilius dėl saugumo žvejai ar poilsiautojai stato taip, kad jie būtų matomi. Arba žvejai nakčiai kūrena laužus tam tikslui neįrengtose, neskirtose vietose. Vandens apsaugos reikalavimų pažeidimas ir automobilio palikimas tiesiog pakrantėje – brangus malonumas. Jis šeimininkui gali užtraukti įspėjimą arba baudą iki 144 eurų.
 
Miškininkai primena, kad transporto priemonių statymo reikalavimų dera paisyti ir miškuose. VĮ Šakių miškų urėdijos miško apsaugos inžinierius Kęstutis Jankauskas sakė, kad miškininkai, girininkijų darbuotojai nuolat daro reidus, lankosi poilsiavietėse. Jis priminė, kad transporto priemones galima palikti tik paženklintose stovėjimo vietose arba miško kelių pakraščiuose Važiavimas miško paklote, bekele yra draudžiamas.

„Kasmet susiduriame su problema, kai prasideda grybavimas, uogavimas. Tuomet automobiliai paliekami tiesiog miško keliukuose, tai labai trukdo pravažiuoti miškovežiams. Kalbamės su vairuotojais, perspėjame, kad patrauktų transporto priemones, dažniausiai susitariame gražiuoju“, – sakė K. Jankauskas.

Inspektorius priminė, kad neteisėtas važiavimas per žolės dangą piliečiams užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 14 iki 144 eurų. Transporto priemonių statymas miške arba važiavimas bekele užtraukia įspėjimą ar baudą nuo 14 iki 57 eurų, jei toks pažeidimas padarytas saugomoje teritorijoje – bauda nuo 86 iki 144 eurų.
Aplinkosaugininkai primena, kad patikrinimai vyks iki vasaros pabaigos, todėl ragina vairuotojus elgtis atsakingai.

Gyventojus aplinkosaugininkai ragina nelikti abejingus, apie pastebėtus pažeidimus pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai rajono agentūrai telefonu (8-345) 60342.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos