akcija2024 568px

konteineriai centreAgnė NAUMAVIČIŪTĖ

Jau ne vienus metus Šakiuose V. Kudirkos gatvėje 70 numeriu pažymėto daugiabučio namo gyventojai neišsprendžia problemos dėl kontenerių. Jie nori, kad šalia gyvenamosios vietos esantys konteineriai būtų perkelti kitur, tačiau į šį prašymą vis dar neatsižvelgta.

Nuotr. Margarita Liukaitienė teigė, kad prie daugiabučio namo stovintys konteineriai ypač kenkia miesto estetiniam vaizdui.

Miestui grožio neprideda

Minėtojo namo gyventojai ne kartą žodžiu kreipėsi į atsakingas institucijas dėl prie namo esančių šiukšlių konteinerių. Ankstesniais laikais šiam daugiabučiam priklausantys konteineriai stovėdavo už parduotuvės „Maxima“, tad gyventojai norėtų, kad ir dabar jie ten atsidurtų. Tačiau jau ilgą laiką į jų prašymus niekas neatsižvelgia.

Kaip minėjo viena iš daugiabučio gyventojų Margarita Liukaitienė, nesuprantama, kodėl turistai, pravažiuojantys pro Šakių miestą, turi „išsivežti“ įspūdį, kad miesto centre visu gražumu puikuojasi šiukšlių konteineriai.

„Ne vieną kartą pro šalį važiuojantys žmonės pasiteiravę, kur yra miesto centras, ir sužinoję, kad jie centre ir yra, pamatę čia esančius konteinerius nustemba “, – komentavo kita daugiabučio namo gyventoja.

Anot M. Liukaitienės, dabar visur deklaruojame – būkime savo miesto patriotai, tvarkykime ir prižiūrėkime jį. „Kaip patikėti tokiu kvietimu, kai prie gražiai renovuoto namo, gražiai sutvarkytoje aikštelėje ne vietoje stovi konteineriai? Kiekvienas žinome, kad tvarkingas šeimininkas savo šiukšlių niekada prie vartų nelaiko ir jų kitiems nedemonstruoja“, – piktinosi moteris.

Konteinerių nebeliks

Gyventojos viena kitai antrindamos kalbėjo: taip, labai patogu, kai konteineriai yra visai šalia gyvenamosios vietos. Taip, einant į parduotuvę ar į darbą čia gyvenantiems asmenims labai patogu išsinešti ir šiukšles. Patogu ir šiukšles išvežančiai įstaigai. Tačiau, anot moterų, juk daug svarbesnis bendras vaizdas nei toks patogumas – juk nebūtų sudėtinga paėjėti kelis žingsnius už parduotuvės, kad tik konteinerių čia nebeliktų.

Kaip jau buvo minėta, namo gyventojai kreipėsi ir į Šakių seniūniją, ir į rajono savivaldybės Ūkio skyrių teigdami, kad yra nuolatiniai Šakių gyventojai ir jiems ne tas pats, kaip miestas atrodo. Jie primygtinai prašo nukelti šiukšlių konteinerius į šalia esančios ,,Maximos“ kiemą, kuriame jie kažkada ir stovėjo.

„Tikime, kad ne tik namo gyventojai, miesto šventėje gavę prizą už gražiausiai tvarkomą daugiabučio aplinką, bet ir atsakingos institucijos kartu gražins miestą“, – viliasi gyventojai.

Kaip informavo Šakių rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis, daugiabučio namo gyventojai gali būti ramūs, mat planuojama, kad toje vietoje mišrių komunalinių atliekų konteinerių apskritai nebeliks. Planuojama įgyvendinti projektą, kurio metu keisis tvarka: bus mažinamas konteinerių aikštelių skaičius.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos