baneris leidinys

bertasius meras
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) lapkričio 10 d. nusprendė, kad Šakių rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam iškilus – nusišalinti.
 
Dar vasarą VTEK gavo pranešimą, kuriame teigta, kad šių metų birželį vykusiame Šakių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikas bandė paveikti sprendimą (neva jį vilkindamas) dėl leidimo suteikimo AB „Litagros prekyba“ Šakiuose statyti grūdų talpyklas. Nurodyta, kad minėtas sprendimas galimai nenaudingas jo svainės vadovaujamai agroserviso įmonei bei jo partiečiui priklausančiai bendrovei.

Tyrimo metu ši informacija nepasitvirtino. Statybos leidimus bei su tuo susijusius dokumentus yra kompetentinga svarstyti Šakių rajono savivaldybės administracija, tačiau ne savivaldybės taryba.

Atkreiptinas dėmesys, jog minėto savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje AB „Litagros prekyba“ atstovai atsakinėjo į visuomenei ir savivaldybės tarybos nariams kilusius klausimus dėl statomo objekto ir galimo jo triukšmo. Atstovai paaiškino, kad statomo objekto paskirtis bus priimti ir iškrauti grūdus, o grūdų džiovinimo įrenginio – elevatoriaus – nebus.

Taip pat tyrimo duomenys rodo, kad kvietimą bendrovės atstovams pristatyti statomą objektą ir su juo susijusią veiklą bei rekomendaciją atlikti poveikio aplinkai vertinimą inicijavo ne J. Bertašius – to pageidavo tarybos nariai savivaldybės Finansų ir Ūkio komitetų posėdžių metu bei į savivaldybę kreipęsi Šakių rajono gyventojai.

Įvertinusi šias aplinkybes, VTEK konstatavo, jog J. Bertašius šiuo atveju į interesų konfliktą nepateko.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos