Konferencijoje sėmėsi patirties

Lapkričio 11 d. devyni rajono bendruomenininkai dalyvavo Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto suorganizuotoje mokslinėje–praktinėje konferencijoje, kurios tema ,,Lietuvos kaimo vietovių konkurencingumo stiprinimas: geroji patirtis“.

Kaip pasakojo Šakių bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė, konferencijos idėja buvo iškelti šiuo laikotarpiu kaimo vietovių vystymuisi aktualiausias problemas, rasti geriausius Lietuvos kaimo vietovių vystymo bei konkurencingumo stiprinimo sprendimus. Konferencijos credo – „Ir ilgiausia kelionė prasideda nuo pirmųjų žingsnių“.
 
Mūsų rajono bendruomenių atstovai išklausė pranešimus apie kaimo plėtrą, telkiančią lyderystę, bendradarbiavimo galimybes ir pan.

Taip pat mūsų bendruomenininkai aplankė 14 stendinių pranešimų, kuriuose bendruomenės iš įvairių Lietuvos regionų pristatė bendruomenėse vykdomus projektus.

Po pietų konferencijos dalyviai dirbo kūrybinėse dirbtuvėse.

„Mes dalyvavom dirbtuvėse, kur buvo nagrinėjama tema ,,Regioninių produktų ir trumpųjų maisto tiekimo grandinių kūrimo inicijavimas“. Manau, kad tai aktualus klausimas, bendruomenėms galvojant apie socialinio verslo kūrimą. Sudomino Kauno raj. Jonučių, Panevėžio raj. Naujininkų bendruomenių patirtis. O diskusijos ir aptarimai kėlė dar daugiau klausimų ir skatino diskutuojančius ieškoti kuo racionalesnių atsakymų, galimai padėsiančių tuos klausimus išspręsti“, – įspūdžiais dalinosi pirmininkė ir pridūrė, kad šakiečiai iš konferencijos grįžo su išjudintu mąstymu ir sužadintu žingeidumu patiems ieškoti ir atrasti. Anot G. Šnirpūnienės, konferencija pasiūlė ieškoti racionalesnio kelio, kaip tai galima padaryti pasitelkiant mokslą ir pasiremiant praktika.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.