baneris leidinys

draugystes takas
Nuotr. Jau mėnesį šakiečiai Draugystės taku tamsiu paros metu vaikščioja tamsoje ir laukia, kol seną apšvietimą pakeis 13 naujų šviestuvų.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Gyventojai ne pirmą kartą garsiai prabyla apie mažai apšviestas ar visai neapšviestas ir tamsias gatves, kuriomis vaikams tenka kulniuoti į mokyklą, suaugusiems eiti į darbą. Nors žmonės garsiai piktinasi, kad tai ir nesaugu, ir nejauku, valdininkai sako, kad tokie pranešimai – išpūstas burbulas. Nusiskundimų dėl neapšviestų gatvių redakcija sulaukė ne tik iš šakiečių, bet ir iš kiduliečių.

Stovi stulpai

Daug šakiečių ankstų rytą ar vėlų vakarą praeina Draugystės taku. Į redakciją užėjusi moteris tvirtino, kad jau mėnuo takas neapšviestas, ji kasdien dairosi į be šviestuvų stovinčius stulpus.

„Kodėl pas mus viskas rekonstruojama rudenį, tokius darbus gali vasarą atlikti. Dabar, kai tokie tamsūs vakarai, mums reikia vaikščioti apgraibom, žiūri po kojom, kaip ją pastatyti, kad neparvirstum. Aš grįždama iš darbo darau lanką, einu namo Šaulių gatve“, – pasakojo pagyvenusi šakietė.

Rajono savivaldybės Ūkio skyrius informavo, kad apšvietimo linijos įrengimo darbai Draugystės take atliekami nuo spalio 10 d. Buvo iškasta tranšėja ir nutiestas kabelis, pastatyti stovai, beliko sumontuoti 13 šviestuvų. Darbus buvo planuota baigti iki lapkričio 15 d.

„Šiek tiek kantrybės, iki 25 d. parveš šviestuvus, juos dar reikės sumontuoti. Prieš penkias savaites juos užsakėme, dabar transportas išvažiavęs parvežti iš Lenkijos. Mums buvęs savivaldybės administracijos direktorius Evaldas Sniečkus kalbėjo: jei ką darai, daryk iki galo. Todėl mes įrengėme naują apšvietimą Bažnyčios, Šaulių, Vytauto gatvėse, padarysime ir Draugystės take“, – patikino rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis ir pridūrė, kad jie lig šiol sulaukė tik gyventojų pritarimo, kad pagaliau bus pakeistos senos lempos Draugystės take.

Trylikos LED parkinių šviestuvų įrengimas iš rajono biudžeto lėšų atsieis apie 9 tūkst. 200 eurų.

Tačiau šakiečiai ne kartą net ir socialiniuose tinkluose yra skundęsi dėl prasto apšvietimo Šakių mieste, taupymo saugumo sąskaita. Ypač grįžtantys iš didmiesčių stebisi, kad jų gimtasis miestas skendi tamsoje. Kaip patikslino Šakių seniūnas Dalius Jasevičius, centrinėje V. Kudirkos gatvėje apšvietimas dega visą parą, o mieste apšvietimas įjungiamas 5 val. 30 min. ryte, vakare išjungiamas 24 val.

Paskendo tamsoje

Į redakciją paskambinusi kidulietė guodėsi, kad miestelyje apskritai šviesos įjungiamos tik 20 val. vakare ir dega ne kas antra lempa, bet per visą gatvę vos viena. Pasak moters, žmonės iš darbų grįžta po 17 val., kiti dar nori vakare nueiti ir į parduotuvę.

Su šiais kidulietės išsakytais nuogąstavimais visiškai nesutinka Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis. Anot jo, nors modernaus apšvietimo pas juos dar stinga, jie rankiniu būdu reguliuoja apšvietimo laiką – esą apšvietimas visame Kidulių miestelyje vakare įsijungdavo 17 val.15 min, o ryte nuo 7 val.

„Trečiadienį pareguliavome laiką, nuo šiol vakare miestelyje apšvietimas įsijungs 16 val. 40 min. Tiesa, liko Valenčiūnuose viena gatvė neapšviesta ir Degėsių kaimas neapšviestas. Dabar nutrūkęs laidas Tilto gatvę paliko be apšvietimo, todėl užsisakėme bokštelį ir sutvarkysime gedimą”, – patikino seniūnas.

Reikia bokštelio

„Labai pavojinga Nemuno gatvėje ties centrine sankryža. Čia įrengta pėsčiųjų perėja, ji taip pat neapšviesta, todėl važiuojant su automobiliu tamsiu paros metu pėsčiąjį pamatyti galima tik visiškai prie jo priartėjus, čia vienas žingsnis iki nelaimės“, – pasakojo Kidulių gyventoja.

Seniūnas sako žinantis šią problemą seniai. Pasak jo, anksčiau sankryžą buvo įsipareigojusi apšviesti šalia esanti degalinė, bet įsipareigojimas pasibaigė. Todėl, anot M. Mykolaičio, seniūnijai reikia prasitęsti apšvietimo liniją ir apšviesti pavojingą sankryžą. Seniūnija tai planuoja padaryti galbūt dar šiais metais. Tačiau ir čia yra „bet“... Seniūnas aiškino, kad tokiems darbams reikalingas bokštelis, o jį išsinuomoti yra eilės. Tad problema veja problemą.

Seniūnas prisiminė, kad Kidulių miestelyje galbūt ir buvo pora tamsių vakarų dėl „išmestų saugiklių“, bet jis patikino, kad, sulaukę žmonių skambučių, jie visada sureaguoja.

„Būna, kad perdega lempa, tokių ir dabar galbūt yra miestelyje, tai koks gatvės ar šaligatvio ruožas tamsus būna kokį mėnesį. Supraskite, mums dėl vienos perdegusios lempos nuomotis bokštelį yra didelė prabanga, todėl stengiamės sykį per mėnesį jį parsigabenti“, – užtikrino Kidulių seniūnijos seniūnas.

Nušvis du kaimai

Plokščių seniūnijos seniūnė Laimutė Miliūnienė teigė, kad gyventojai supratingi ir ją informuoja, jeigu pastebi nedegančią lempą, bet, anot seniūnės, dažniausiai seniūnijos darbininkai patys sužiūri gatvių apšvietimą. L. Miliūnienė kalbėjo, kad miestelyje reikalinga ypač centrinės gatvės apšvietimo plėtra, nes įvažiuojant į Plokščių miestelį dalis centrinės gatvės vis dar neapšviesta.

„Lekėčiuose vieniems per šviesu, kitiems trūksta šviesos. Dabar iš 150 degančių lempų, gal kokios trys nedega. Į gyventojų pranešimus visada sureaguojam, bet aš pats pervažiuoju kas savaitę  per miestelį ir apžiūriu apšvietimą. Tikiuosi šiais metais pirmą kartą šviesą pamatys Mikytų ir Pavilkijo gyventojai, įrengsim 30 lempų“, – numatomais planais dalijosi Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis ir pridūrė, kad per pastaruosius trejus metus miestelyje buvo pakeistos senos lempos ekonomiškesnėmis, todėl miestelyje lempos dega beveik kiekviename stulpe. Seniūnas pasakojo, kad rytais miestelyje apšvietimas įjungiamas 5 val. 30 min, nes žmonės anksti važiuoja į Kauną dirbti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos