baneris leidinys

bagdanaviciene
Nuotr. Laikino atokvėpio paslaugą pristačiusios (iš kairės) Laimutė Bagdanavičienė ir Lina Gulbinė buvo apipiltos iš regiono susirinkusių asmenų, kurie dirba socialinėje srityje, klausimais, pastebėjimais ir nusiskundimais.

Agnė NAUMAVIČIŪTĖ  

Nuo šiol VšĮ „Vilties žiedas“ Plokščių mišrių socialinių paslaugų centro padalinyje bus teikiama nemokama laikino atokvėpio paslauga. Apie tokią paslaugą, skirtą asmenims ir šeimoms, globojančioms vaiką su negalia ar besirūpinantiems  proto ir (ar) psichikos negalią turinčiu suaugusiu, rajone kalbama jau daugiau nei dešimtmetį.

Dešimt dienų

Į Plokščiuose vykusį paslaugos pristatymą susirinko Šakių, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Jurbarko savivaldybių atstovai, dirbantys socialinėje srityje bei geriausiai žinantys, kokių paslaugų reikia sutrikusio intelekto asmenims bei jų artimiesiems.

Laikino atokvėpio paslaugą pristačiusi Marijampolės regiono pertvarkos procesų ekspertė Laimutė Bagdanavičienė kalbėjo, kad neįgalius asmenis prižiūrintiems artimiesiems kartais reikalinga parama, poilsis, todėl ši paslauga gali tapti tikru išsigelbėjimu.

„Artimieji šia paslauga galės pasinaudoti, kai jiems reikės išvykti į darbo komandiruotę ar tiesiog norės pailsėti“, – komentavo ekspertė.

Svarbu tai, kad šia paslauga, kuri bus teikiama ne mažiau kaip dešimčiai asmenų, galės naudotis ne tik Šakių rajono, bet ir viso regiono gyventojai. Vienam paslaugos gavėjui yra skiriamos 366 akademinės valandos per visą 12-kos mėnesių paslaugos teikimo laikotarpį.

„Paprasčiau kalbant, vienas asmuo paslauga galės pasinaudoti iš viso 10,5 paros per vienerius metus“, – patikslino L. Bagdanavičienė.

Pirmenybė paslaugai gauti bus teikiama, jei vienas iš paslaugos gavėjo tėvų ar globėjų serga, jei šeimoje yra mažamečių vaikų, paslaugos gavėjo šeimoje yra sergančių ar neįgalių asmenų, taip pat, jei laikino atokvėpio paslaugos gavėjo būklė šeimoje sukelia konfliktines situacijas ir pan.

Klausimų lavina

Kaip jau buvo minėta, į paslaugos pristatymą susirinko tie, kurie geriausiai žino, kokių paslaugų reikia tokiems asmenims, kas padėtų jų artimiesiems, tad visiškai normalu, kad ir klausimų atsirado ne vienas ir ne du.

Neaiškumai kilo tuomet, kai L. Bagdanavičienė, pristatydama paslaugą, paminėjo, jog vaikams turės būti sudarytos sąlygos lankyti mokyklą, o jų nuvežimu ir parvežimu iš ugdymo įstaigos turės pasirūpinti paslaugos teikėjas, šiuo atveju – mišrių socialinių paslaugų centras. Tačiau abejonę šia galimybe sukėlė elementarus pavyzdys: jei vaikas bus atvežtas iš Kalvarijos dviem ar vienai dienai, kokių piniginių kaštų prireiks jo nuvežimui į Kalvariją ir parvežimui į Plokščius?

Dar daugiau abejonių kilo tuomet, kai buvo pradėta kalbėti apie tai, kur reikia kreiptis norint gauti šią laikino atokvėpio paslaugą. Atrodo, kad paprasčiausias būdas būtų viską suderinti su savivaldybės, kurioje gyvenama, administracija ir vėliau su reikalingais dokumentais kreiptis į mišrių socialinių paslaugų centrą.

Tačiau susirinkime dalyvavusi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos ir neįgaliųjų, turinčių proto ir (ar) psichikos negalią, ir jų šeimų srities ekspertė Lina Gulbinė, paaiškinusi, kad šeimos nariai gali kreiptis tiesiogiai į centrą, pridūrė, jog vėliau paraiška suderinimui bus siunčiama ir į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Ir tik gavus ministerijos patvirtinimą bus aišku, ar bus teikiama paslauga, ar ne. Tai išgirdę susirinkusieji pažėrė tuntą klausimų: per kiek laiko bus patvirtintas prašymas, kaip elgtis, jei paslauga reikalinga čia ir dabar? Ką daryti, jei dėl laikino atokvėpio paslaugos kreipiamasi ne dėl to, kad norima pailsėti, paatostogauti, o dėl ligos? Juk atostogos gali palaukti, o liga?.. Klausimų ir abejonių kilo ir svarstant, ką daryti, jei paslaugos reikia savaitgaliui, bet prašymą pateikus penktadienį ministerijos atstovai jo nepatvirtins iki darbo pabaigos. L. Gulbinė atsakydama į tokius pastebėjimus sakė, kad ši, kol kas pilotinė laikino atokvėpio paslauga metus laiko buvo teikiama Alytuje. Ten gyvenantys ir paslauga besinaudojantys asmenys įprastai iš ministerijos atsakymą gaudavo per valandą laiko.

Tokie ir panašūs klausimai buvo keliami visą susirinkimo laiką, deja, ne į visus iš jų atsakyti galėjo tiek L. Bagdanavičienė, tiek L. Gulbinė. Kita vertus, nors tai jokia naujiena, prieita prie išvados, kad laikino atokvėpio paslauga sutrikusio intelekto vaikus auginantiems ar suaugusius asmenis globojantiems žmonėms reikalinga kaip gaivaus oro gūsis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos