akcija2024 568px

jrd
Nuotr. Su rajono valdžios atstovais susitikę Jaunimo reikalų departamento direktorius Vydūnas Trapinskas ir specialistės Asta Tiškutė (kairėje) bei Gintarė Lisauskaitė domėjosi savivaldybės prioritetais jaunimo politikos srityje 2017 m., tarpžinybinio tinklo veikla, darbu su jaunimu plėtra.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Trečiadienį rajono savivaldybėje lankėsi bei jaunimo situacija domėjosi Jaunimo reikalų departamento direktorius Vydūnas Trapinskas, Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Tiškutė bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Jaunimo skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Lisauskaitė.

Anot V. Trapinsko, Lietuvos savivaldybių lankymo tikslas – sužinoti apie jaunimo politiką atskirose vietovėse, kokias veiklos kryptis, prioritetus šiais metais mato valdžios atstovai. Departamento direktorius teiravosi – galbūt savivaldybė mato problemų, susijusių su jaunimu, kurias neatidėliojant reikia spręsti. Rajono savivaldybės vicemeras Edgaras Pilypaitis atsakydamas į klausimą kalbėjo kad, kaip ir daugelyje nedidelių savivaldybių, taip ir Šakiuose problema yra tapusi jaunimo migracija į didžiuosius Lietuvos miestus, tad rajone vis labiau retėja aktyvaus jaunimo ratas.

„Tačiau galime pasidžiaugti aktyviu mokyklinio amžiaus jaunimu. Tarp jų daug iniciatyvių žmonių tiek mokslinėje, tiek kultūrinėje, tiek sporto, tiek kitose srityse“, – kalbėjo vicemeras.

Departamento direktorius Šakių jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininko Tautvydo Šukio teiravosi, ar sąjunga veikia aktyviai, kur jis įžvelgia problemų. T. Šukys, atsakydamas į klausimus, neslėpė, jog šiuo metu sąjungos veikla yra gana pasyvi.

„Darome kuo daugiau, stengiamės, kad jaunimas taptų kuo aktyvesnis. Turime tikslą, kad jie patys rodytų iniciatyvą rengiant įvairius projektus, renginius. Visai neseniai organizavome jiems skirtus mokymus, kurie turėtų padėti šiuo klausimu“, – kalbėjo T. Šukys.

Departamento direktoriui taip pat rūpėjo, kaip sekasi Jaunimo reikalų tarybai. Vicemeras bei šios tarybos pirmininkas E. Pilypaitis pastebėjo, kad bėda ta, kad aktyvūs jauni žmonės yra visur aktyvūs: jie ir vaidina, ir šoka, ir renginius organizuoja, tačiau likusieji pasyvūs, dažnai nenori apskritai jokia veikla užsiimti. Vicemeras Departamento direktoriui pasakojo ir apie metų pabaigoje organizuojamus jaunimo apdovanojimus. Anot vicemero, net ir čia beveik visada tenka raginti, skatinti, aktyvinti, kad būtų pateikti pretendentai į jaunimo lyderius.

Gan plačiai susitikimo metu buvo aptartas projektas „Atrask save“, kurį koordinuoja Eglė Tamulevičiūtė. Anot projekto koordinatorės, darbas išties nelengvas, mat iki tol, kol ji perėmė projekto vairą, jis buvo vykdomas itin pasyviai. Projektu siekiama padėti 15–29 m. nedirbantiems, nesimokantiems ir darbo biržoje neregistruotiems jaunuoliams, kuriems siūloma savanoriauti, integruotis į darbo rinką ar grįžti į ugdymo įstaigas.

Anot koordinatorės, projekte dalyvaujantys asmenys nori dirbti, tačiau darbo vietas surasti jiems sekasi gana sunkiai. Savaime suprantama, koją jiems labiausiai kiša išsilavinimo ir darbo patirties, elementarios atsakomybės stoka. Šiuo metu surasti 46 potencialūs projekto dalyviai, kurie niekur nedirba ar nesimoko. Tačiau nemaža jų dalis yra išvykusi į užsienį, kiti gi projekte apskritai atsisako dalyvauti.

Pasibaigus diskusijoms Departamento delegacija drauge su Jaunimo reikalų koordinatore bei Jaunimo kūrybos ir sporto centro (JKSC) direktore Roma Paškevičiūtė pajudėjo Atviro jaunimo centro link, o vėliau buvo aplankytas ir JKSC. Čia Departamento atstovai apžiūrėjo sporto salę, baseiną, su rajono atstovais diskutavo apie jaunimo užimtumo galimybes rajone.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos