baneris leidinys

kaminas griskabudis
Nuotr. Jau šiandien griūvantis, avarinės būklės kaminas turėtų būti demontuotas ir sprendžiama, ką su juo daryti toliau.

Griškabūdžio gimnazijoje ekstremalus įvykis – griūva 25 m aukščio kaminas. Kaip informavo gimnazijos administracija, dėl gresiančio pavojaus gyvybei bei sveikatai rugsėjo 7 ir 8 dienomis ugdymo įstaigoje pamokos nevyksta, nedirba nei mokytojai, nei aptarnaujantis personalas.

Pasak gimnazijos direktoriaus Arūno Šalnaičio, dar rugpjūčio pabaigoje buvo pastebėta, kad keičiasi 25 m aukščio kamino stovėjimo kryptis. Kadangi tokio aukščio kamino būklės iš viršaus neapžiūrėsi, išsikvietus autobokštelį buvo pastebėta, kad visa viršutinė kamino dalis sukorėjusi, kaminas avarinės būklės.

„Kadangi jis iš išorės atrodo gražiai, aptrauktas specialia medžiaga, nieko neįtarėme. Kai pamatėme, kokia būklė, pradėjome veikti, bet nuo rugsėjo 1 d. jis pasislinko gal 10 cm, išsikvietėme civilinės saugos specialistus ir vienareikšmiškai nusprendėme, kad negalime rizikuoti. Jei jis kristų, neaišku, nei kur, nei kaip. Todėl pamokos nevyksta, dirba tik kitose patalpose įsikūrę pradinukai“, – situaciją aiškino gimnazijos vadovas, atskleidęs, kad mokiniai žinią, jog pamokos nevyks, sutiko plojimais.

Be to, neleidžiama naudotis vidiniu gimnazijos kiemu: vaikščioti, statyti automobilius ir pan.

Tikimasi, kad kamino demontavimo darbus kauniečių įmonė atliks penktadienį ir nuo pirmadienio pamokos vyks. Kai kaminą bus galima apžiūrėti atidžiau, bus sprendžiama, ką su juo daryti. Kaip svarstė direktorius, gal „sergantį gimnazijos kaminą bus galima gydyti, gal reikės didesnio remonto ar visai naujo kamino“.

„Kol kas visos būklės nematome. Spręsime, kai jis bus demontuotas“, – sakė pašnekovas.

Demontavimo darbams prireiks apie 2500 eurų. Reikės, kaip tikino A. Šalnaitis, ir savivaldybės paramos, nes gimnazija nepajėgi atlikti tokio masto darbų. Šis klausimas jau derinamas, ketvirtadienį kaminą apžiūrėjo ir savivaldybės administracijos vadovai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos