baneris leidinys

Rajono savivaldybės administracijos laukia dar viena užduotis – inicijuoti darbo tarybos rinkimus. Administracijos direktoriaus lapkričio 21 d. įsakymu jau sudaryta darbo tarybos rinkimų komisija, o darbo tarybos rinkimai įvyks kitų metų sausio 10 d. rajono savivaldybės salėje. Mūsų rajono savivaldybės administracijos darbo tarybą sudarys septyni rinkimus laimėję darbuotojai.

Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui darbo tarybos tapo privalomos darbovietėse, kuriose vidutinis darbdavio darbuotojų skaičius yra 20 ir daugiau darbuotojų. Rajono savivaldybės administracijoje dirba 154 žmonės bei dar 166 darbuotojai seniūnijose.
 
Seniūnų pasitarime savivaldybės Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Šneideraitienė informavo, kad darbo tarybos pagrindinė funkcija yra atstovauti darbuotojams darbdaviui priimant su darbo santykiais susijusius sprendimus bei skatinti abiejų darbo santykių šalių tarpusavio informavimą ir konsultavimąsi.

J. Šneideraitienė kvietė ir seniūnus teikti kandidatus į darbo tarybą iki gruodžio 22d. raštu kreipiantis į darbo tarybos rinkimų komisiją ir pateikiant rašytinį siūlomo kandidato sutikimą būti renkamam į darbo tarybą.

„Kandidatus į darbo tarybos narius turi teisę kelti visi savivaldybės administracijos darbuotojai. Darbo tarybos nariai gali būti visi darbuotojai, sulaukę 18 metų ir savivaldybės administracijoje išdirbę ilgiau nei šešis mėnesius. Darbo tarybos nariais negali būti administracijos direktorius bei pavaduotojas ar rinkimų komisijos nariai, taip pat nerekomenduojama į darbo tarybos kandidatus kelti struktūrinių padalinių vadovus, teisininkus, personalo specialistus, kad priimant tam tikrus sprendimus nebūtų supainioti vieši ir privatūs interesai“, – aiškino specialistė.

J. Šneideraitienė prašė seniūnų sudaryti sąlygas savo darbuotojams dalyvauti sausio 10 d. vyksiančiuose rinkimuose. Darbo tarybos rinkimai bus laikomi įvykusiais, jei juose iš 320 darbuotojų, turinčių teisę balsuoti, dalyvaus daugiau nei pusė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos