baneris leidinys

valiuliu poilsiaviete
Nuotr. Savivaldybė perėmė žemės sklypus savo nuosavybėn, tad žemė ne privati ir atsiveria galimybė kelią į Valiulių poilsiavietę tvarkyti savivaldybės biudžeto lėšomis.


Gintarė MARTINAITIENĖ  

Tarybos nariai pritarė savivaldybės nuosavybėn perimti du žemės sklypus, esančius Aržuolupių k., Šakių r. Kalbant paprasčiau, juos perėmus atsiveria galimybė įrengti normalų kelią į Valiulių poilsiavietę. Tiesa, nors tokiam sprendimui pritarta, tačiau pasisakymų ir svarstymų, ar tikrai to reikia, netrūko.

Prašymas su 200 parašų savivaldybės tarybai buvo teiktas Girėnų bendruomenės vardu. Buvo prašoma pagerinti kelio būklę, nes kelias palijus tampa nepravažiuojamas, o esant didesniam srautui apskritai sunku juo privažiuoti prie tvenkinio. Kol žemė yra privati, savivaldybė negali daryti jokių investicijų. Tad ir buvo tarybai pasiūlyta du sklypus perleisti naudotis neatlygintinai. Gauti ir privačių asmenų sutikimai, tačiau kai kuriems tarybos nariams kliuvo, kad savivaldybei iš savo kišenės teks dengti su turto perleidimu susijusias išlaidas, kai reikės, rengti ir finansuoti kelio techninį projektą, be to, niekam ne paslaptis, kad teritoriją prie Valiulių tvenkinio tvarko „Motorsport Lt“, vadovaujama tarybos nario Valdo Stankūno. Mat tik vienas sklypas priklauso privatininkams, o kitas – „Motorsport LT“. Tiesa, pats V. Stankūnas ir komiteto, ir tarybos posėdžio metu nuo šio klausimo svarstymo nusišalino, tačiau jo kyšančių interesų esą negalima nepastebėti.

„Gėda už kolegas. Atrodo, man pačiam čia reikia“, – sakė tarybos posėdžio transliacijos įrašą pažiūrėjęs V. Stankūnas.

Pasak jo, tiek metų poilsiavietė tvarkyta, puoselėta ir prižiūrėta, kad norisi prašant bendruomenei bent jau geranoriškesnio požiūrio. Pasak pašnekovo, dažnai poilsiavietėje apsistoja ir užsieniečiai, vasarą netrūksta norinčių pasimaudyti, pažaisti tinklinį. Be to, jis mena, kad seniau keliukas apskritai kirto dviejų ūkininkų laukus, vėliau rastas kompromisinis variantas ir keliukas perkeltas arčiau, atidalinti sklypai, visa tai įforminta dokumentais.

„Būna žolę pjaunu, ateina ir klausia – o kada, Valdai, keliuką patvarkysi... Tikrai gaila, kad į sutvarkytą vietą neina normaliai patekti. Tai ir mūsų prestižo reikalas“, – kalbėjo V. Stankūnas.

Štai Ramūnas Kaunas tarybos posėdžio metu teiravosi, ar įrengus kelią nebus taip, kad dėl sunkiasvorės technikos ribojimo apskritai tuo keliuku neįvažiuos ūkininkų technika.

„Ar jie supranta (sklypą perleidę privatūs asmenys – red. past.), kad gali net į savo žemę neįvažiuoti?“ – klausė tarybos narys.

Irena Haase ragino dėmesį atkreipti į tai, kad apskritai teritorija prie Valiulių tvenkinio yra rekreacinė, o lėšų poreikis, kiek jų reikėtų keliui įrengti, neaiškus.

„Jei, tarkim, savivaldybei perleistų ir tą rekreacinę teritoriją, suprasčiau“, – pritarti siūlomam projektui nebuvo linkusi I. Haase.

Juozas Puodžiukaitis klausė, ar priėmus teigiamą sprendimą nebus stengiamasi kuo greičiau šį kelią „prastumti“ į Trimetę kelių programą ir žūtbūt jį sutvarkyti. Tačiau meras Edgaras Pilypaitis ramino, kad net ir priėmus teigiamą sprendimą dar nereiškia, kad kelias bus tvarkomas artimiausiu metu. Tiesa, tarybos nariai prakalbo apie tai, kad apskritai reikėtų priimti principinį sprendimą ir, jei reikia tikslinti Trimetę kelių priežiūros programą, tai būtinai išlaikyti numatytą eiliškumą, bet nedaryti kaitaliojimų, išlygų. O V. Stankūnas, paklaustas apie kelio tvarkymo planus, sakė: „Niekas neįpareigoja, bet niekas ir neuždraudžia. Gali būti ir kitą pavasarį, gali būti ir po 10 metų.“

Antanas Burkšaitis siūlė tokius klausimus spręsti ramiau.

„Daug kalbam apie verslą, pagalbą jam, bet kai išgirstam ar įtariam, kad verslininkui du centai nukris, tai esam panikos ir baimės apimti“, – ironizavo A. Burkšaitis, priminęs, kad ir tvenkinys, ir prie jo esantis ruožas priklauso valstybei.

Nors ir ne vienbalsiai, sprendimas dėl sklypų perėmimo savivaldybės žinion buvo priimtas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos