baneris leidinys

prezidente
LR Prezidento kanceliarija. R. Daškaus nuotr.: Prezidentė Dalia Grybauskaitė su šalies merais (pirmas iš kairės mūsų rajono meras Edgaras Pilypaitis) aptarė svarbiausias emigrantų, grįžtančių į Lietuvą, problemas.


Sausio 10 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šalies merais aptarė, kaip padėti iš emigracijos grįžtantiems mūsų šalies piliečiams ir kaip paskatinti jų sugrįžimą.
 
Šiame susitikime dalyvavo ir Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. Nors dėl emigracijos Lietuvos gyventojų skaičius per pastaruosius 27-erius metus sumažėjo beveik milijonu, vis dėlto beveik kas antras užsienyje gyvenantis pilietis domisi galimybėmis sugrįžti į tėvynę. Dauguma svetur gyvenančių žmonių palaiko ryšius su Lietuva, o absoliuti dauguma (89 proc.) brangina lietuvybę ir prisipažįsta, kad jos išsaugojimas yra labai svarbus.

Valstybės vadovės teigimu, šie faktai yra geriausias įrodymas, kad potencialas grįžti namo yra didelis, todėl šalies savivaldybės galėtų jį išnaudoti. Dar pernai Prezidentė inicijavo kampaniją „Rinkis Lietuvą“, kurios metu ypatingas dėmesys skiriamas iš emigracijos grįžtantiems žmonėms. Įgyvendinant šią iniciatyvą dalijamasi geromis patirtimis, keliamos problemos, su kuriomis susiduria grįžusieji, ieškomi jų sprendimo būdai.

Susitikime tyrimą pristatė Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė, apie grįžusių vaikų integracijos sunkumus pasakojo nevyriausybinių organizacijų atstovai, patirtimi dalinosi iš emigracijos grįžę mūsų šalies gyventojai bei miestų merai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos