baneris leidinys

Gegužės 2 d. baigėsi vienas didžiausių ir svarbiausių Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) administruojamų procesų – gyventojų pajamų deklaravimas. Deklaruodami pajamas už 2017 m. Šakių rajono savivaldybės gyventojai iš viso pateikė 12,9 tūkst. deklaracijų.

Kauno apskrities VMI viršininkė Judita Stankienė informuoja, kad Šakių gyventojai ir toliau aktyviai naudojasi elektroninio deklaravimo sistema – net 99,87 proc. deklaracijų buvo pateikta elektroniniu būdu. Pajamų deklaracijos iki šiol nepateikė 872 Šakių rajono savivaldybės gyventojai.
 
Šiais metais 2 proc. paramos gavėjams ar meno kūrėjams skyrė 3,3 tūkst. Šakių rajono savivaldybės gyventojų. Dar 370 asmenų nutarė politinėms partijoms skirti 1 proc. paramą. 95,77 proc. skiriančiųjų paramą prašymą taip pat užpildė elektroniniu būdu.

Šiais metais Marijampolės apskrityje pateikta daugiau nei 64,5 tūkst. gyventojų pajamų deklaracijų. Lietuvoje šiais metais deklaravo rekordinis skaičius – iš viso pateikta 1,71 mln. deklaracijų.

VMI primena, kad deklaruoti pajamas privalo gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.). Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) ir dėl to privalu sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio arba susigrąžinti šį mokestį.

Užmiršę ar neturėję laiko pateikti deklaracijas iki gegužės 2 d., raginami tai padaryti kuo greičiau.

„Jeigu praėjusiais metais susidarė mokėtina suma ir ji nesumokėta iki gegužės 2 d., už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai. Žinoma, privalomos pajamų deklaracijos nepateikę gyventojai sulauks VMI specialistų priminimo“, – rašoma VMI pranešime spaudai.

Tie gyventojai, kurie turėtų sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų laikinai negali to padaryti, gali kreiptis į VMI arba pateikti prašymus per Mano VMI dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos