baneris leidinys

Penktadienį po rajono savivaldybės tarybos posėdžio savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tautvydas Šukys kreipėsi į merą ir Švietimo, sveikatos, kultūros ir socialinių reikalų komitetą dėl papildomo etato darbui su jaunimu steigimo klausimo.

T. Šukys informavo tarybos narius, kad dėl galimybės Atvirame jaunimo centre prie Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro (JKSC) turėti ne vieną, o du darbui su jaunimu etatus, iš kurių antras galėtų būti atsakingas už mobilų darbą su jaunimu, buvo keletą kartų kreiptasi į rajono valdžią dar gegužės ir pakartotinai birželio mėnesį, tačiau iki šiol nėra gauta jokio raštiško atsakymo į pateiktus raštus. Jo teigimu, įsteigus šį etatą būtų ne tik pagerintos jaunimo sąlygos rajone, bet ir Atviras jaunimo centras įgytų teisę teikti paraiškas Jaunimo reikalų departamentui savo veiklos 2019 m. finansavimui, nes pagal naujuosius reikalavimus Atvirame jaunimo centre turi dirbti du jaunimo darbuotojai. Tad mūsų Atviras jaunimo centras, neatitikdamas šių reikalavimų, gali prarasti ne tik savo veiklos finansavimo šaltinius, kurie sudaro iki 15 tūkst. eurų, bet ir negalėtų pretenduoti į 10 tūkst. eurų finansavimą, skirtą mobiliam darbui su jaunimu. Iš šių pinigų, Jaunimo reikalų tarybos manymu, būtų galima padengti išlaidas, susijusias su antrojo jaunimo darbuotojo etato išlaikymu.
 
Jaunimo reikalų taryba, suprasdama sudėtingą rajono savivaldybės biudžeto situaciją ir ribotas galimybes finansuoti naujų etatų įsteigimo ir išlaikymo klausimą, prašo įvertinti galimybes antrąjį jaunimo darbuotojo etatą sukurti iš vidinių JKSC žmogiškųjų išteklių resursų, kad būtų galima pretenduoti į Jaunimo reikalų departamento skiriamą paramą.

„Jei antrąjį jaunimo etatą, kaip teigia Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, galima išlaikyti iš projektinių lėšų, tai mes jų neskirstom. Kadangi Atviras jaunimo centras veikia prie Jaunimo kūrybos ir sporto centro, tai antrasis jaunimo etatas bus steigiamas ne savivaldybės tarybos sprendimu, o JKSC direktorės įsakymu“, – patikino E. Pilypaitis.     

Meras prisipažino, jog ir pats yra Jaunimo reikalų tarybos narys, tad, pakviestas į posėdį, informavo visus elektroniniu paštu, jog šis laikas jam netinka, nes tuo metu vyksta savivaldybės tarybos komiteto posėdis, tačiau niekas į tai neatsižvelgė. Pasak jo, jau ne pirmą kartą Jaunimo reikalų taryba renkasi, kai mero darbotvarkė suplanuota iš anksto ir jis negali dalyvauti. Tad jau nedalyvavo keliuose iš eilės posėdžiuose. Jis siūlė jaunimui rinktis posėdžiauti ne rūsyje, o jo kabinete, kaip daro kitų organizacijų atstovai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos