baneris leidinys

kajackaite
Po tyrimų apie temperatūros įtaką moterų ir vyrų darbui pristatymo šakietė Agnė Kajackaitė tapo žinoma visame pasaulyje. Asmeninio archyvo nuotr.

Po unikalaus eksperimento apie temperatūros įtaką moterų ir vyrų darbui Lietuvos mokslininkę šakietę Agnę Kajackaitę užgriuvo netikėta šlovė. Pirmoji jos tyrimo rezultatais susidomėjo užsienio žiniasklaida – BBC, CNN ir pokalbių laidos daugelio pasaulio šalių televizijose.
 
Praėjusį pirmadienį LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ A. Kajackaitė Lietuvos žmonėms pristatė savo unikalų tyrimą, kurį pradėjo 2016 m. pabaigoje Pietų Kalifornijos San Diego universitete (JAV) kartu su mokslininku Tomu Changu. Nors nebuvo žinoma, ar skirtingos temperatūros paveikia tik žmonių savijautą, ar ir mąstymą, kovos dėl šilumos reguliavimo buvo daugelio biurų kasdienybė. 2017 m. Berlyno technologijų universiteto laboratorijoje mokslininkai atliko eksperimentą su keliais tūkstančiais žmonių, daugiausiai su studentais, ir ištyrė, kaip temperatūros pokyčiai lemia vyrų ir moterų mąstymo kokybę. A. Kajackaitė prisipažino, kad nors pati ir mėgsta dirbti žemesnėje temperatūroje, tačiau trejeto metų tyrimo rezultatai parodė, jog moterys jaučiasi ir dirba geriau, kai šilčiau, o vyrai, atvirkščiai, kai vėsiau. Pateiktus įvairius uždavinius moterys išsprendė geriau, kai temperatūra patalpoje siekė daugiau kaip 25, o vyrai – 16 laipsnių šilumos.

Pasak A. Kajackaitės, nors jie ir tikėjosi sulaukti žiniasklaidos dėmesio, tačiau tokio populiarumo ir tokios audros visame pasaulyje tikrai ne.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos