baneris leidinys

skelbimu lentos
Miesto centre esanti skelbimų lenta aplinkos nepuošia – sena, sukežusi, ir patys plakatai dažniausiai kabinami bet kaip, tad galima rasti ne tik artimiausius renginius, bet ir kelių mėnesių senumo. Panašių pavyzdžių yra ne tik Šakiuose. D.Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Praėjus rinkimų vajui apie juos dar primena viešose vietose kabantys plakatai. Rajono savivaldybės administracijos vadovai taip pat prašė seniūnų labiau tvarkyti ir prižiūrėti savo teritorijose esančias skelbimų lentas ir kitas viešąsias erdves, kur gyventojai kabina tiek reklaminius skelbimus, tiek plakatus.

„Kai kur jos (skelbimų lentos – red. past.) yra tikrai pavyzdingos ir galima kabinti skelbimus, tačiau vietomis rinkimų kandidatų skelbimai ar kiti plakatai išlieka ilgą laiką arba užkabinėti bet kur. Pro šalį vykstančiam žmogui nekelia estetinio vaizdo“, – taip apie skelbimų lentas atsiliepė rajono meras Edgaras Pilypaitis.

Rajono vadovas prašė seniūnų paprotinti sutiktus  žmones, kurie kabinasi skelbimus, kad praėjus terminui juos nusiimtų. Taip pat meras pastebėjo, kad yra tokių gyvenamųjų vietų, kur nėra jokios informacinės lentos, tada žmonės skelbimus kabina ir ant kapinių tvoros, ir kitur, kur tik yra susibūrimo vieta.  

„Tačiau jau ant kapinių tvoros užkabinti skelbimai apie parduodamus viščiukus nekelia gero vaizdo, o ką kalbėti apie rinkimų kandidatų plakatus“, – sako E. Pilypaitis.

Rinkimų kandidatų ir jų štabuose dirbančių žmonių mąstymas dažniausiai būna toks, kad kuo daugiau prikabinės plakatų, tuo geriau rinkėjai balsuos. Neseniai komunikacijos seminare dalyvavęs meras E. Pilypaitis aiškino, jog komunikacijos specialistai šiandien reklamą rekomenduoja skleisti kitais būdais, reikia atkreipti dėmesį, į kokią auditoriją orientuojamasi, o jeigu norima pasiekti jauną rinkėją, tada reikėtų skleisti informaciją internetu, socialiniais tinklais, nes jaunuoliai plakatų ant kapinių tvorų tikrai neieškos.

Savivaldybė ketina skelbti informaciją apie įgyvendinamus projektus tose teritorijose, kur vyks darbai, bei savivaldybės internetinėje svetainėje, nes dažnai žmonės nežino, kas vyksta. Gyventojus domina, kad kažkas daroma jų gyvenamojoje vietovėje, tačiau, tiksliai nežinant informacijos, kartais kyla įvairių nesusipratimų.

Seniūnai apie skelbimų lentas taip pat turi savo nuomonę – jie mielai visas senas lentas atnaujintų, pakeistų kitomis arba įrengtų ten, kur jų trūksta, tačiau tam neturi pinigų. Kontroliuoti ant lentų kabinamo turinio seniūnai sako neturintys galimybių, nes negali pristovėti šalia kiekvieno, kuris  ką nors kabina, – už tai atsakomybę turėtų prisiimti patys plakatų savininkai.

Akivaizdu, kad šiuo klausimu galima diskutuoti ilgai, tačiau kartais faktai kalba už save. Toli nereikia ieškoti netvarkingos skelbimų lentos – pačiame Šakių miesto centre, prie buvusio knygyno, stovi kone antikvarinė skelbimų lenta, kur kabinimo tvarka  – „kabink, kaip nori“. Čia dar rasime senų plakatų liekanų nuo praėjusių mero, prezidento rinkimų. Pilna įvairaus turinio privačių skelbimų, kurie, akivaizdu, pasenę. Beje, pačiame skelbimų lentos centre dažnai pastebimi artimiausių kultūrinių renginių skelbimai, kurie irgi suklijuoti tiesiog ant kitų.

Šakių seniūnijos seniūnas Dalius Jasevičius jau pernai laikraščiui „Draugas“ sakė, kad norėtų pakeisti šią seną skelbimų lentą miesto viduryje, tačiau tam reikėtų nemenkos pinigų sumos, kurios seniūnija neturinti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos