baneris leidinys

baltrusaitiene kasperavicius
Slavikiečiams – bendruomenės centro pirmininkei Renatai Baltrušaitienei, seniūnaičiui Vintautui Kasperavičiui – ne vis vien, kaip balsuoja tarybos nariai, tad jie dalyvavo tarybos posėdyje, V. Kasperavičius stojo ir į tribūną, bet sprendimas jiems buvo nepalankus.  D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors slavikiečiai dar prieš kelerius metus apsisprendė iš projektinių lėšų remontuoti Slavikų laisvalaikio salę, praėjusį penktadienį tarybos nariai nusprendė atsisakyti projekto įgyvendinimo.

Tai, kad savivaldybės administracija suabejojo projekto nauda, esame rašę anksčiau. Tik dabar kalbos įgavo kūną, mat birželio 21d. tarybos posėdyje projekto įgyvendinimo atsisakyta oficialiai, argumentuojant, kad projekto įgyvendinimas neracionalus, o įrengtos patalpos reikalautų didelių išlaikymo sąnaudų.

„Du didžiulius administracinius objektus išlaikyti – tai per didelė našta rajono biudžetui“, – dėmesį atkreipė buvęs mero pavaduotojas, dabar tarybos narys Bernardinas Petras Vainius.

Be to, susimąstyta, kad už turimas lėšas (su savivaldybės prisidėjimu 120 tūkst. eurų) visiškai sutvarkyti pastato net ir nepavyktų.

„Su tokiais pinigais geriau nieko nedaryti“, – B. P. Vainius priminė jam pasakytus bendruomenės centro pirmininkės Renatos Baltrušaitienės žodžius.

Svarstyta, kad pusiau renovuotas pastatas tik taptų papildomu ir dar vienu galvos skausmu. Be to, seniūnijoje yra dar vienas – seniūnijos administracijos pastatas.

Būtent šiam pastatui galiausiai nuspręsta skirti savivaldybės prisidėjimo prie projekto dalį (planuojama apie 20 tūkst. eurų) ir jį sutvarkyti bei čia perkelti kultūrinį gyvenimą. Kad kalbos nebūtų tik kalbos, B. P. Vainius siūlė priimti protokolinį nutarimą ir įpareigoti savivaldybės administraciją iki spalio 1 d. parengti būsimų darbų schemą ir sąmatą, o ateinančiais metais tvirtinant biudžetą reikiamas lėšas nusimatyti ir biudžete.

Žinoma, patalpų dydžio nėra ką lyginti, bet valdžios atstovai įsitikinę, kad pagal gyventojų skaičių Slavikams užteks ir mažesnės salės. Tačiau jau anksčiau su „Draugu“ bendraudama Slavikų bendruomenės centro pirmininkė bei kultūrinių renginių organizatorė R. Baltrušaitienė nerimavo, kur reikės sutalpinti muzikos instrumentus, kaip organizuoti didesnio masto renginius. Be to, esą net ir vasarą lyjant būtent į laisvalaikio salę persikeldavo renginiai, o žiemos metu patalpos nešildomos kone trisdešimtmetį... Tiesa, bendruomenės nariai per paskutinį rinkiminį susirinkimą neišreiškė jokios nuomonės, kai pirmininkė pasakė, kad netrukus galbūt neteks laisvalaikio salės patalpų.

Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius (jo vadovaujamai įstaigai pavaldi Slavikų laisvalaikio salė) irgi palaiko būtent valdžios poziciją ir savo matymą išsakė kai kuriuose komitetų posėdžiuose. Meras Edgaras Pilypaitis tarybos posėdžio metu akcentavo, kad jeigu projektą ir būtų nuspręsta įgyvendinti, nebūtų pasiekti reikiami rodikliai ir tada tektų galvoti apie dalies lėšų grąžinimą ar vadinamą sankciją.

Visgi posėdyje dalyvavęs ir į tribūną stojęs Slavikų seniūnaitis Vintautas Kasperavičius kėlė klausimą, kodėl visko nebūtų galima perkelti iš seniūnijos pastato į sutvarkytą laisvalaikio salės pastatą, o ne atvirkščiai, kaip daroma.

„Aš tai matau perspektyvą viską sukelti į dabartinius kultūros namus ir kažkiek renovuojant įrengti kabinetus, o privatizuoti dabartinį seniūnijos pastatą“, – siūlė seniūnaitis, pabrėžęs, kad „Slavikai ignoruojami visiškai ir visais punktais“.

Pasak V. Kasperavičiaus, seniūnija neturi nuolatinio seniūno, ne pagal pažadus įgyvendinama trimetė programa ir asfaltuojami keliai, o dabar dar ir laisvalaikio salės pastato projektas nuplaukė...

Jis įsitikinęs, kad dar seniūnijos pastatą gal ir atsirastų kas privatizuoja, esą ten būtų galima įkurti ir parapijos senelių globos namus, bet laisvalaikio salės pastato, įsitikinęs slavikietis, tikrai niekas nenorės.

Kaip bebūtų, tarybos nariai 23 balsavus už, vienam prieš ir vienam susilaikius nusprendė atsisakyti projekto „Slavikų kaimo atnaujinimas ir plėtra“ įgyvendinimo. Pagal tą pačią priemonę projektai vykdomi Žvirgždaičiuose, Griškabūdyje, Lekėčiuose, Barzduose, Plokščiuose, Kriūkuose bei Sudarge.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos