baneris leidinys

ambrasiene etika
Tarybos narės Juditos Ambrasienės vadovaujama Etikos komisija nusprendė, kad pagrindo pradėti išsamesnį tyrimą dėl Ramintos Jakelaitienės elgesio nėra, nors pasvarstymų, kad kai kuriais atvejais jos elgesys prasilenkė su etika, būta. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Penktadienį į posėdį rinkosi savivaldybės Etikos komisija, gavusi Vietos veiklos grupės (VVG) pirmininko Juozo Vyto Dainelio kreipimąsi dėl tarybos narės ir buvusios VVG pirmininkės Ramintos Jakelaitienės elgesio. Nors komisija posėdžiavo, kalbėjo, analizavo ir tarėsi gerokai daugiau nei valandą, galiausiai nusprendė, kad pagrindo pradėti išsamesnį tyrimą nėra.
 
Trukdo darbui, diskredituoja vardą
Etikos komisijos dėmesio R. Jakelaitienė iš principo susilaukė dėl jau anksčiau ne kartą spaudoje aprašytų situacijų ir nesutarimų VVG, jos sąsajų su vyro VVG teiktu projektu ir pan. Šįkart kreipimesi prisimenamas birželio 12 d. vykęs karštas neeilinis visuotinis rinkiminis susirinkimas. J. V. Dainelis rašo, kad R. Jakelaitienei buvo išsiųstas to susirinkimo protokolas suderinimui, tačiau ji padarė pakeitimų, kurie esą neatitinka susirinkimo metu išsakytos nuomonės. Prašyta neatitikimus suderinti, bet dviem nesutariančioms pusėms to padaryti nepavyko. Naujasis VVG pirmininkas įsitikinęs, kad toks R. Jakelaitienės elgesys trukdo tolimesniam VVG darbui, nes be suderinto protokolo negalima Juridinių asmenų registre įregistruoti naujo pirmininko, valdybos narių.

„Ypač intensyviu projektų administravimo laikotarpiu yra sustabdyta Šakių VVG veikla, įstaiga negali organizuoti valdybos ir projektų atrankos komiteto posėdžių, pasirašinėti sutarčių su vietos projektų vykdytojais ir atlikti kitų funkcijų“, – rašoma kreipimesi Etikos komisijai.

Be to, išrinktas pirmininkas mano, kad buvusios pirmininkės bei tarybos narės elgesys galimai diskredituoja Šakių savivaldybės tarybą bei pačią VVG, formuojama neigiama nuomonė apie darbuotojus, priimamus sprendimus ir pan. Todėl prašyta apsvarstyti tarybos narės, kaip viešo asmens, elgesį, įvertinti, ar jos elgesys neprieštarauja Valstybės politikų elgesio sąžiningumo, skaidrumo ir viešumo, padorumo, pavyzdingumo ir kitiems principams.

Negražūs dalykai
Tačiau į posėdį susirinkus Etikos komisijai (beje, pirmą šios kadencijos) pirmininkė Judita Ambrasienė paviešino, kad posėdžio išvakarėse protokolus abiem pusėms visgi pavyko suderinti, tad kalbėta, kad iš principo gal ir nelieka pagrindo posėdžiauti. Tačiau kalbų netrūko tiek apie pačią VVG, tiek apie vykusį VVG susitikimą, tiek apie R. Jakelaitienės elgesį – reikėjo jai palikti VVG neeilinį posėdį šiam nesibaigus ar nereikėjo, etiška, kad jos vyras teigė projektinę paraišką VVG, ar neetiška, kas atsakingas už protokolų rašymą, kodėl galutinis variantas išplėstas net iki 11 puslapių ir kodėl šis variantas jau buvo tinkamas, o ankstesni ne, ir pan.

„Negražūs dalykai ten (VVG) vyksta“, – prasitarė Rima Rauktienė, į kurios pašto dėžutę, beje, kaip ir į kai kurių kitų VVG narių, per klaidą pateko R. Jakelaitienės ir jos vyro advokatės susirašinėjimas, kai viename iš laiškų pasisako advokatė apie vykusį posėdį: „vietiniai dievukai, nenorintys užleisti vietos jauniems ir protingiems žmonėms, sovietinės atgyvenos“.

„Mane net ne kiek patekimo forma domina, bet turinys, nes jis žeminantis mus“, – pripažino R. Rauktienė.

Kiti gavę laišką prasitarė apskritai nelabai supratę, apie ką čia viskas, kaip ir apskritai, kas per nesutarimai vyksta VVG, nes faktiškai vienbalsiai kalbėta, kad nesutarimai, ko gero, pasikeitus pirmininkui, VVG nepasibaigs.

Štai Tomas Skaizgirys prabilo apskritai apie VVG veiklą ir pasidalijo savo patirtimi, kai bandė kreiptis paramos, bendravo su viena darbuotoja, kurios pavardės neįvardijo, bet ne pagalbos ar paramos sulaukė, nors tikėjosi, bet pasijuto kaltas, kad apskritai kreipiasi.

„Nusprendžiau išvis nesikreipti, bet ar jie ne konsultuoti ir padėti turi, o ne daugiau kliūčių pridaryti?“ – klausimą kėlė tarybos narys.

Gal ir neetiška, bet netirs
Kalbų, kaip minėta, būta daug. Svarstyta, jog reikėtų įspėti ir dabartinį VVG pirmininką, kad nerašytų skubotų kreipimųsi, nes per savaitę susiderinti protokolus visgi pavyko. Tačiau J. V. Dainelis telefonu J. Ambrasienei patvirtino, kad nors su protokolais ir viskas gerai, bet taip jis nemano apie R. Jakelaitienės elgesį. Etikos komisijos nariai taip pat daug svarstė apie jos etišką ar neetišką elgesį. Susidarė įspūdis, kad galbūt net daugiau manančių, kad buvusi VVG pirmininkė tam tikrų etikos klaidų padarė, bet svarstyta, ar nebuvo išprovokuota, elgėsi užvaldyta emocijų, nes dėmesio centre ne patys maloniausi dalykai. Galiausiai dėl tolimesnio tyrimo nebalsavo nė vienas, penki balsavo prieš tyrimo pradėjimą, o viena Etikos komisijos narė susilaikė.

Nei VVG atstovas, nei R. Jakelaitienė posėdyje nedalyvavo. Tiesa, Etikos komisijos pirmininkė informavo bendravusi su R. Jakelaitiene, kuri ne kartą patikinusi, kad ši situacija jai nemaloni, žeminanti ir šmeižianti tiek ją, tiek jos šeimą.

Posėdžio pradžioje, kadangi jis pirmasis šios tarybos kadencijoje, išrinktas ir komisijos pirmininkės pavaduotojas, kuriuo tapo bendruomenės atstovas, seniūnaitis Aivaras Kasparevičius.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos