baneris leidinys

siuksles kapines 07 12
Prie civilinių Šakių kapinių tvoros stovi suversta statybinių atliekų krūva, kurią seniūnija prisižadėjusi sutvarkyti ir išvežti dar prieš porą metų. (R. Plaušinaitytės-Šerkšnienės nuotr.)

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Pastarojo seniūnų susirinkimo metu savivaldybėje buvo paliesta seniai gyventojų akis badanti netvarka – nešienauti pakraščiai, gulinčios atliekos, neiškirsti krūmynai. Svarbiausia, kad tokia situacija yra ne kokiame rajono užkampyje, o pačiame rajono centre – Šakių mieste... Apie šias problemas prakalbo pats savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius.
 
Šakių seniūnui Daliui Jasevičiui pastarojo seniūnų pasitarimo metu buvo pažerta nemažai kritikos. Anot savivaldybės administracijos direktoriaus, seniūnas pažadėjęs atlikti daug aplinkos tvarkymo darbų, bet rezultatų nesimato. D. Grincevičius turėjo omeny apžėlusius krūmais pakraščius, kuriuos seniūnija žadėjo sutvarkyti, taip pat seniūnas jau senokai žadėjo sutvarkyti pramonės zonos teritoriją, išpjauti krūmynus, išvežti atliekas nuo senųjų miesto kapinių (beje, jas jau buvo žadama prieš porą metų išvežti, o dabar tas atliekas baigia apželti žolės).

„Lengvai prižada, bet nepadaro“, – sako direktorius.

Taip pat savivaldybės administracijai pro akis nepraslydo ir supuvę miesto viešieji suoliukai – D. Grincevičius ironizavo, kad kitų seniūnijų seniūnai turėtų padovanoti Šakiams po suolelį, nes jis per seniūnų pasitarimus nuolat girdintis, kaip seniūnai gražina ir puošia viešąsias erdves, gamina naujus suoliukus, šiukšlines ir t.t.  Kai pasitarimo metu savo darbus seniūnijoje pristatinėjo Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius, jis teigė, kad šiais metais seniūnija padarė 16 suoliukų ir dešimt šiukšlinių, kurias pastatė tiek prie mokyklos, tiek išdalino po pagrindines žmonių susitelkimo vietas.

Pro akis nepraslydo ir dar vienas dalykas – visuomenei naudingus darbus dirbantys asmenys (paprastai tariant, atidirbantys už pašalpas) nedirba, o tiesiog atėję leidžia laiką. Tokį faktą pastebėjo jau ne vienas žmogus – visuomenė kalba apie tai atvirai. Kaip sako D. Grincevičius, viešose erdvėse, pvz., miesto skvere „dirbantys“ visuomenei naudingą darbą asmenys dažnai dirba „ant vietos“: važiuodamas pro skverą su automobiliu pastebėjo keturias moteris, kurias, grįždamas po valandos, vėl pamatė stovinčias toje pačioje vietoje. Pastebėjęs tokį faktą pats direktorius skambino seniūnui ir klausė, kodėl taip yra, tačiau sulaukė atsakymo, kad tie žmonės nieko dirbti ir nemoka. Tada D. Grincevičiui kilo klausimas, kam tada apskritai leisti tuos žmones į viešąsias erdves, imituoti darbą – pagal nustatytą tvarką atėję atidirbinėti asmenys privalo dirbti.

Kaip sako Lukšių seniūnas Vidas Cikana, prie šių darbuotojų reikia stovėti pačiam, kitaip darbai į priekį nejuda. Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis sako pastebėjęs tokį atvejį visada sustoja ir pasiteirauja darbuotojų, kokios priežastys trukdo dirbti.

Pasiklausius seniūnų, iš tiesų susidaro įspūdis, kad atidirbinėjančius žmones reikia kontroliuoti kiekviename žingsnyje ir kone patiems seniūnams šalia jų stovėti... Tačiau administracijos direktorius pastebėjo, kad konkrečiai Šakių seniūnijoje darbai vyksta tada, kai dirba seniūno pavaduotojas Algirdas Stankevičius. Kol šis atostogavo, anot D. Grincevičiaus, susidaro įspūdis, kad darbai sustoję.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

05

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos