baneris leidinys

takas trinkeles
Siesarties pakrantės pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimo darbai įgauna pagreitį – rangovų įmonės „Hidrokesta“ darbuotojai įpusėjo dėti trinkelių taką ir mano, kad šiuos darbus iki metų galo suspės padaryti. D. Pavalkio nuotr.


Šakių miesto centre, Siesarties upės pakrantėje, ryškėja būsimo pėsčiųjų ir dviračių tako vaizdas –  čia visą vasarą vyko paruošiamieji darbai, o dabar kelinta savaitė įmonės UAB „Hidrokesta“ darbuotojai pluša dėdami trinkeles.
 
Tiek pačios įmonės darbuotojai, tiek savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus architektas Mantas Paketuris, kuris ir sukūrė Šakių miesto bei Siesarties pakrantės sutvarkymo viziją, sako, kad jeigu orai leis, gal rangovai suspės pagrindinį taką įrengti iki metų galo. Architektas džiaugiasi, kad darbai prasidėjo ir „ledai pajudėjo“.

Pėsčiųjų ir dviračių takas žmonėms buvo žadėtas jau daugiau kaip prieš dešimt metų, tačiau realūs darbai prasidėjo tik šįmet, nors projektas galutinai architekto sustyguotas buvo dar 2016m. Siesarties takas, kuris tęsis nuo Kęstučio iki V. Kudirkos gatvės (Šakių jaunimo sporto ir kūrybos centro), bus 700 metrų ilgio, o prie jo turėtų būti įrengti ir šviestuvai, suoleliai, šiukšliadėžės, automobilių stovėjimo aikštelės. Tačiau, anot architekto M. Paketurio, šiais metais rangovai turėtų suspėti nutiesti pagrindinę tako magistralę ir įrengti dvi automobilių stovėjimo aikšteles. Kiti darbai bus tęsiami, kai tik vėl leis oro sąlygos, nes pats projektas turi būti įgyvendintas iki 2021 m.    

Palei Siesartį eisiantis dviračių ir pėsčiųjų takas turėtų jungtis į bendrą Šakių rajono dviračių takų tinklą. Šį Siesarties pakrantės atkarpos sutvarkymo projektą savivaldybė įgyvendina įsisavindama Europos Sąjungos struktūrinių fondų teikiamą paramą ir siekia sutvarkyti bei įrengti ne tik pėsčiųjų ir dviračių taką Siesarties pakrantėje, bet iš šių lėšų buvo finansuojamas ežero pakrančių sutvarkymas, užbaigta miesto skvero antros dalies rekonstrukcija.

Dėl gyventojų patogumo ir bendro miesto įvaizdžio stengiasi ir pati Šakių seniūnija, kuri šį rudenį miesto centre vietoje senų, jau susidėvėjusių suoliukų pastatė septynis naujus. Anot Šakių seniūno Daliaus Jasevičiaus, šį rudenį suoleliai atnaujinti pagrindinėse miesto traukos vietose, o vėliau pagal galimybes bus keičiami ir kitose miesto dalyse.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos