baneris leidinys

skaizgirys rastas
T. Skaizgirys įteikė raštą, kuriame klausia: „Kokiu pagrindu buvo sudaryta delegacija? Ar rajono žmonės pajus kažkokią ekonominę, kultūrinę ar dvasinę naudą? Ar tai buvo tiesiog atostogos ir geras laikas už mokesčių mokėtojų pinigus?

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Apie nemažo visuomenės dėmesio sulaukusią rajono valdžios atstovų komandiruotę į Sakartvelą jau rašėme, tačiau penktadienį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio metu apie ją dar kartą priminė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Šakių skyriaus pirmininkas Tomas Skaizgirys.

Jis atkreipė dėmesį, kad Sakartvelo Dušeti ir Šakių rajono savivaldybės, pasirašydamos bendradarbiavimo sutartį, sutarė bendradarbiauti kultūros, švietimo ir sporto, sveikatos apsaugos, ekologijos ir kitose srityse, nors tarp delegacijos narių nebuvo nei verslo, nei kultūros, nei turizmo atstovų. Priminsime, kad į komandiruotę vyko meras Edgaras Pilypaitis, administracijos direktorius Dainius Grincevičius bei dviejų skyrių vedėjos – Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė bei Tarybos ir mero sekretoriato vedėja Inga Kanapeckienė.

T. Skaizgirys kėlė klausimus, kokiu pagrindu buvo sudaryta delegacija, ar rajono žmonės pajus kažkokią ekonominę, kultūrinę ar dvasinę naudą ir pan.

„Gal sudaryta delegacija turėjo kilnią misiją  – vežė labdarą sakartvelams ar kitaip padėjo jiems? Ar tai buvo tiesiog atostogos ir geras laikas už mokesčių mokėtojų pinigus?“ – teiravosi tarybos narys.

LVŽS Šakių skyriaus pirmininką domino ir tai, ar yra komandiruotės ataskaita, nes jis norėtų su ja susipažinti. Atkreipė dėmesį, kad dažnai norint spręsti opias socialines, švietimo problemas susiduriama su kliūtimi – finansinių resursų neturėjimas problemoms šalinti.

Nors meras žadėjo tarybos nariui pateikti atsakymą raštu, tačiau situaciją pakomentavo ir iškart po paklausimo. Jis nesupranta, kodėl ankstesnės komandiruotės į kitas šalis nesulaukė tokio dėmesio kaip ši ir čia įžvelgia net žmogišką pavydą, svarsto, gal jo socialiniame tinkle tiesiog per daug gražių Sakartvelo šalies vaizdų buvo...

„Bet tiek jų teikiau sąmoningai“, – aiškina E. Pilypaitis ir priduria, kad Sakartvelas yra mūsų partneriai, jie suinteresuoti sulaukti kuo daugiau turistų, nes ir turi ką parodyti, ir nori tai daryti. Tad, anot rajono vadovo, kaip kitaip atkreipti dėmesį, kaip kitaip tai padaryti, jei nesukeliant baltą pavydą. Beje, esą ateityje administracijai šios kelionės gali būti ir nemokamos, o ir dabar išleista suma „nėra tos išlaidos, kurios išgelbėtų kai kurias įstaigas“. Galima priminti, kad keturių asmenų komandiruotė su bilietais bei dienpinigiais atsiėjo beveik 3 tūkst. eurų.

„Matyčiau perdėtus politinius purslus“, – situaciją apibendrino meras ir priminė situaciją, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, kuriuo uždraudė šalies oro linijoms vykdyti skrydžius į Sakartvelą po to, kai dėl vieno rusų parlamentaro pasisakymo gruzinų parlamente įsiplieskė protestai.

Beje, prie komandiruotės klausimo buvo grįžta ir po posėdžio vykusios spaudos konferencijos metu, kai meras priminė vienos įstaigos vadovo, konkrečiai – Šakių kultūros centro vadovo Raimondo Januševičiaus, buvusio LVŽS Šakių skyriaus pirmininko, vienos dienos seminarą Palangos viešbutyje, kainavusį beveik pustrečio šimto eurų. Už šią sumą, anot mero, faktiškai išėjo bilietai į Sakartvelą. Jis citavo ir susirašinėjimo su T. Skaizgiriu žinutes, kuriose lyg ir prieita prie išvados, kad taupyti reiktų visose srityse.

„Jeigu jau eisime tokia linkme, tai užsidarome, užsitveriame tvorom, užsikalam langus, nieko nematom, iš nieko nei pavyzdžių imam, nei savo gerosios patirties kitiems išskleidžiam, kas yra labai svarbu“, – teigė E. Pilypaitis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos