baneris leidinys

sviesoforas2
Nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai, kai atsisakoma KET 75 punkto. Tačiau eismas Šakiuose esančioje vienintelėje šviesoforu reguliuojamoje V. Kudirkos ir Kęstučio gatvių sankryžje nesikeis.

Dėl įsigaliojusių naujų šviesoforų signalų derinių bus lanksčiau reguliuojamas posūkis į dešinę. Lig šiol galiojęs KET 75 punktas skelbė, kad sukti į dešinę galima tik tada, jeigu ties žaliu šviesoforo signalu įrengta papildoma sekcija su žalia rodykle ir ji dega. Nuo lapkričio vairuotojams galima sukti dešinėn ir degant žaliam signalui su išjungta papildoma sekcija, tik reikės praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus. Žinoma, sukti dešinėn galima ir degant žaliam signalui su įjungta papildoma sekcija, ir degant raudonam signalui su įjungta papildoma sekcija. Deja, Šakių miesto V. Kudirkos ir Kęstučio gatvių sankryžos šie pakeitimai nepasieks, nes tokios papildomos sekcijos čia nebuvo nei esant senam šviesoforui, nei pastačius naują.
 
Įrengiant naują miesto pagrindinės sankryžos šviesoforą taip pat buvo atsisakyta papildomos lentelės, kuri leistų vairuotojams, degant raudonam šviesoforo signalui, iš V. Kudirkos gatvės sukti į dešinę, į Kęstučio gatvę, ar Kęstučio gatve važiuojantiems sukti į dešinę, į V. Kudirkos gatvę, nes tokių lentelių Europos Sąjungoje nuo 2020 m. turės iš viso nelikti.

Daugumą vairuotojų toks sprendimas piktina, nes rytinio ir vakarinio pikų metu V. Kudirkos ir Kęstučio gatvėse susidaro didelės automobilių eilės. Tačiau, anot Šakių seniūno Daliaus Jasevičiaus, naujų papildomų žalios šviesos sekcijų, kurios įsijungtų, kai dega raudonas signalas ir leistų sukti papildomai į dešinę, nebuvo įrengta statant naują šviesoforą, o dabar įrengti būtų neįmanoma techniškai, nes tam reikia papildomų elektros kabelių. Tad Šakių miesto šviesoforo, regis, nauji KET taisyklių pakitimai nepalies, o ir problemos dėl spūsčių mieste nesumažės.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos