baneris leidinys

Dar rugpjūtį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) svarstė, ar savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis, nenurodydamas privačių interesų deklaracijoje duomenų, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų. Vėliau šį klausimą sprendė savivaldybėje sudaryta komisija. Sprendimą, kad tarnybinio nusižengimo R. Juškaitis nepadarė, priėmė ir spalio 18 d. posėdžiavusi savivaldybės taryba, tačiau VTEK spalio 31 d. savivaldybės administracijai pavedė tyrimą atlikti pakartotinai.

VTEK, susipažinusi su Šakių rajono savivaldybės išvada dėl galimo R. Juškaičio tarnybinio nusižengimo, nusprendė, kad R. Juškaičio veiklos įvertinimas neatitinka Įstatymo nuostatų.
 
Išvadoje buvo vertinta, ar R. Juškaitis nepažeidė Įstatymo nuostatų, kai privačių interesų deklaracijoje nenurodė duomenų apie narystę Lietuvos nepriklausomybės gynėjų sąjungoje, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungoje, Lietuvos teisininkų draugijos Marijampolės skyriuje, Pasieniečių klube, motociklininkų klube „ALIES“ ir Šakių autoklube „Šakiai 4x4“.

VTEK rašte pažymima, kad iš asociacijų nebuvo gauti dokumentai, pagal kuriuos eitų nustatyti, nuo kada konkrečiai R. Juškaitis yra asociacijų narys, taip pat keliamas klausimas, ar nemokėjimas nario mokesčio kai kuriose asociacijoje automatiškai reiškia nario statuso praradimą.

„Pabrėžtina, kad pareiga deklaruoti (tikslinti) privačius interesus yra asmeninė, o Įstatymas nenustato jokių išimčių dėl aplinkybių, kurioms esant valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo galėtų nedeklaruoti narystės asociacijoje ar praleisti šios narystės deklaravimo terminus. Nežinojimas ir klaidos padarytos pildant ir teikiant privačių interesų deklaraciją elektroniniu būdu ir pan. neeliminuoja R. Juškaičio atsakomybės už Įstatymo nuostatų pažeidimą. Atsižvelgiant į tai, tyrimo metu nustačius, kad asmuo nesilaikė Įstatymo reikalavimų, išvadoje turi būti konstatuojamas Įstatymo nuostatų pažeidimas”, – teigiama VTEK rašte.

Pakartotinę tyrimo išvadą savivaldybės administracija kartu su pagrindžiančiais dokumentais VTEK turi pateikti per mėnesį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos