baneris leidinys

krumyno ispjovimas
Pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimo projektą Siesarties pakrantėje sukritikavo gyventojai – jiems nepatiko, kad jų neatsiklausus buvo iškirsti šabakštynai. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šakių Siesarties pakrantėje vykstantys pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimo darbai patinka ne visiems – čia ne tik intensyviai klojamas takas, ruošiamos vietos būsimoms automobilių stovėjimo aikštelėms, bet vis dar pjaunami krūmai bei šalinami kiti projektui trukdantys objektai.

Šakiuose bet koks medžių pjovimas susilaukia didelio dėmesio, o šįkart gyventojams užkliuvo menkaverčiai krūmai ir vaiskrūmiai, kuriuos darbininkai šalina prie vieno privataus namo sklypo tvoros, už V. Kudirkos gatvėje esančios „Maxima“ parduotuvės. Nors veiksmas vyksta valstybinėje žemėje, bet žmonės sureagavo į tai, kad už jų kiemo tvoros, nieko jiems nesakius ir neinformavus, pjaunami ilgus metus čia augę krūmai, obelys, slyvos.

„Iš pradžių manėme, kad tiek daug nepjaus, paliks truputį tų medžių, o dabar matome, kad rėžia viską. Nei kas ką derino, nei ką. Malkas taip pat išvežė, manėme – paliks tas nors krūvoje sukrautas“, – aiškino nenorėjusi savęs įvardyti vietos gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinoma).

Moteris, paklausta, kur ji buvo, kai vyko projekto viešinimas, kada pastabas dėl būsimų projekto darbų gali pareikšti ir gyventojai, ši sakė apie viešinimą nieko negirdėjusi, anot pašnekovės, „kas čia žiūri į paprastą žmogų“. Tuo pačiu klausimu gyventoja tądien kreipėsi ir į savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėją Arvydą Šlėderį.

„Ten buvo šabakštynai, kurie atskirdavo privatų sklypą nuo toliau esančių aikštelių, bet juos išpjovus ir pačių gyventojų sklypas liko plikas. Mums niekas nedraudžia kirsti tų brūzgynų valstybinėje žemėje, juolab kad tvarkyti valstybinėje žemėje esantį šabakštyną yra privalu“, – moteriai aiškino A. Šlėderis.

Anot Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjo, pagal projektą yra numatyta medžių atsodinimas ar želdinių įrengimas, todėl moteriai šiuo atveju reikia tartis su kaimynu, t. y. seniūnijos seniūnu, ir klausti, kaip toliau toje teritorijoje bus sodinama augmenija.

„Su seniūnu yra ne kartą kalbėta apie projektą, dėl to, kad jį įgyvendinus seniūnijai teks rūpintis želdiniais, jų priežiūra, be to, kiekvienais metais yra perkama naujų augalų, todėl moteriai niekas netrukdo susitarti su kaimynu, kad lig šiol ten augusį šabakštyną apsodintų normaliais želdiniais ir jie turės tą pačią funkciją, kurią lig šiol atliko tie krūmai, – užstos iš anos pusės privatų sklypą“, – sako A. Šlėderis.

Be to, jis moteriai sakęs, kad niekas namo savininkei netrukdo atsitverti želdiniais nuo valstybinės žemės juos sodinant savo sklype, juk pageidauti, kad kaimynas kažką sodintų ar nesodintų, nėra logiška.

Skyriaus vedėjui antrina ir savivaldybės architektas Mantas Paketuris, šio projekto vadovas. Architektas sako, kad pagal projektą buvusio šabakštyno vietoje numatyta automobilių stovėjimo aikštelė su aplink ją einančiu žaliu atitvaru, kuris bus iš įvairių želdinių.

„Mes irgi turime interesą atsitverti nuo to namo sklypo, nes jis vizualiai nėra gražus“, – patvirtina projekto vadovas.

Pasak architekto, Siesarties pakrantės projekto darbai jau yra įpusėję, o šiais metais kaip ir baigti, nes likę darbai bus tęsiami pavasarį.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos