baneris leidinys

Iki vasario pradžios seniūnai turėjo suskaičiuoti ir pateikti savivaldybei skaičius, kiek rajone yra ilgą laiką nedirbančių asmenų. Ilgalaikiai bedarbiai bus motyvuojami dalyvauti savivaldybės įgyvendinamoje programoje, kurios metu juos bus bandoma integruoti į darbo rinką.

Vasario 6 d. savivaldybės Socialinės paramos skyriui ir seniūnijoms susumavus duomenis, paaiškėjo, kad ilgalaikių bedarbių rajone turime lygiai šimtą. Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė sako, kad bedarbių, kurie atitinka programai keliamus reikalavimus, skaičius nėra pastovus, o seniūnijose yra pasiskirstęs nevienodai. Daugiausia ilgalaikių bedarbių turi Šakių seniūnija – 18 asmenų, Kudirkos Naumiestis –17, Lukšiuose yra 10, Barzduose ir Griškabūdyje po 9, Sintautuose – 5, Žvirgždaičiuose – 6 asmenys.
 
Į šį skaičių patenka darbingo amžiaus asmenys, kuriems daugiau kaip 40 metų ir jie yra registruoti Užimtumo tarnyboje. Į šią programą patenka asmenys, kurie yra ne tik ilgalaikiai bedarbiai, bet gyvena iš pašalpų, kenčia nuo priklausomybių, skundžiasi pašlijusia sveikata ar sako, jog nedirba dėl to, kad nėra susisiekimo galimybių. Šiuos žmones dažniausiai nei darbdaviai noriai įdarbina, nei patys motyvacija įsidarbinti trykšta. Anot D. Pilypaitytės, šiuo projektu bus ta žmonių grupė pirmiausiai motyvuojama grįžti į darbo rinką, skatinama jų socialinė integracija ir užimtumas. Pasak vedėjos, kiekvienas iš šių asmenų individualiai bus įvertintas atvejo vadybininko ir psichologo, o pagal tai bus parinktos tinkamiausios paslaugos, padedančios spręsti socialines problemas, galinčias paskatinti socialinę integraciją, o kartu ir padidinti įsidarbinimo galimybes. Be to, projekto įgyvendinimo metu bus dirbama ne tik su ilgalaikiais bedarbiais, bet ieškoma ir galimybių, kur tiems žmonėms būtų galima įsidarbinti. Ilgalaikiai bedarbiai sulauks įvairių paslaugų: psichologo konsultacijų, teisinių paslaugų, mokymų įvairiomis temomis, krizių valdymo, asmens sveikatos priežiūros, pavėžėjimo ir kitų paslaugų. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos, svarbiausia, kad šios programos metu žmogus gautų tas paslaugas, kurios jį grąžintų į visavertį gyvenimą ir motyvuotų dirbti, o ne gyventi iš socialinių pašalpų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos