baneris leidinys

mockevicius martynas
Dar dvejiems metams Kidulių bendruomenės centro „Vinkšnupis“ vairas patikėtas Martynui Mockevičiui, jam talkins naujai išrinkta valdyba. L. Poškevičiūtės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Vasario 13 d. Kidulių bendruomenės centro „Vinkšnupis“ nariai pirmininko pareigas vėl patikėjo Martynui Mockevičiui, jam talkins naujai išrinkta valdyba. Nors susirinkimo metu išsakyta nuomonė, kad Kiduliai – valdžios užmirštas kampelis, tačiau ir pati bendruomenė pernai neįgyvendino nė vieno projekto, o ar imsis kažkokio judesio šiemet, metai parodys.

 „Paskutiniai dveji metai buvo ne tokie aktyvūs, projektų parašyti galbūt nesuspėjome, kartais nežinojome, ko tiksliai norime, neišsigryninome minčių. Šiais metais tikrai yra programų, į kurias galėtume teikti projektus“, – tokiais žodžiais praėjusių metų veiklą ir šiųmečius planus apibūdino pirmininkas.

M. Mockevičius siūlė paraišką teikti Žemės ūkio ministerijai ir Kiduliuose įrengti vaikų žaidimų aikštelę. Nors pats pirmininkas pripažino, kad laiko paraiškai pateikti yra nedaug (iki vasario 28d.), dėl šio pasiūlymo sulaukė kiduliečių pritarimo. Tik, kaip pastebėjo kidulietis Leonidas Mazuras, ar suspės bendruomenė „įšokti į traukinį“, nes, išrinkus pirmininką, naują valdybą, reikės dar užsiregistruoti Registrų centre.

Bendruomenę vienija 45 nariai, į susirinkimą atėjo daugiau nei pusė. Susidarė vaizdas, kad nei problemų, nei rūpesčių kiduliečiai neturi, tačiau L. Mazuras iškėlė aktualų klausimą dėl bendruomenės centro pastato būklės, jis teiravosi, ar bus ieškoma galimybės tvarkyti vieną pastato sieną. Kaip patikslino bendruomenės pirmininkas M. Mockevičius, „siena pradėjo pūstis, galimai nuo drėgmės įsimetė grybas“. Jis paaiškino, kad, pagerėjus orams, apžiūrės, kas pažeista, ir spręs, ką galima padaryti. Susirinkime dalyvavusi Seimo narė Irena Haase patarė dėl šios problemos kreiptis į rajono savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyrių, kad pakonsultuotų specialistas, juolab kad pastatas – savivaldybės turtas.

M. Mockevičius siūlė pagalvoti apie galimybę projektų paraiškas teikti ir Šakių krašto Vietos veiklos grupei, svarstė, kad ši strategija orientuota į darbo vietų kūrimą, todėl nelengva įgyvendinti projektą.

„Tie žmonės, kurie galėtų tą daryti, jie turi darbus, reikėtų žmonių, kurie neturi užimtumo, galų gale tai yra įsipareigojimai keliems metams. Jeigu jau į susirinkimą daugeliui sunku ateiti, tai ką galvoti apie bendrą darbą“, – pesimizmo neslėpė bendruomenietė Eglė.

„Vinkšnupio“ bendruomenės centro pirmininko pareigose dar dvejiems metams sutiko likti M. Mockevičius, jam talkins nauja valdyba – Virgilijus Bosas, Mindaugas Mykolaitis, Odeta Martinkevičienė, Zita Janulaitienė.

Kiduliečiai svarstė, ar atgaivinti „Aukšlines“, ar užtektų tik rugpjūtį rengiamos miestelio šventės. Diskusijoms įsivažiavus, žmonės prakalbo ir apie Kidulių miestelio veidą, anot kalbėjusių, „Kiduliai prasčiausiai atrodo“. Žmonės jau ne pirmą kartą kalba, kad reikalingas dviračių takas iki Jurbarko, siūlyta projektus rengti būtent su Jurbarko bendruomene.

„Mes esam rajono pakraštys, čia žiūrint iš Šakių pusės. Bet atvažiuojant nuo Klaipėdos, nuo Švedijos, iš Latvijos pusės – mes esam rajono pradžia. Šiuos žodžius prieš metus pasakiau dabartiniam rajono merui. Niekas nepasikeitė... Viskas sukasi apie centrą – Šakiai, Lukšiai. Aš suprantu, kad nėra lėšų, bet požiūris nepasikeitė...“ – apgailestavo viena kidulietė ir pridūrė, kad miestelis tiesiog netvarkomas, siūlė pasikviesti rajono administracijos direktorių, merą ir su jais pasivaikščioti centrinės Nemuno gatvės šaligatviu.

Susirinkime sėdėjo ir buvęs miestelio seniūnas M. Mykolaitis, kuris paaiškino, kad tai yra regioninis kelias ir „nei meras, nei seniūnija pinigų skirti negali, tokius dalykus reikia Valstybės mastu spręsti“.

„Jūs buvote seniūnu, tai ir paaiškinkite bendruomenei, kodėl nebuvo šaligatvių, kodėl nebuvo padaryta to ar kito“, – teiravosi buvusio seniūno I. Haase.

Tiesa, kiduliečiai džiaugiasi jau prasidėjusiais Kidulių dvaro svirno tvarkymo darbais, bet nuogąstavo dėl šalia esančio begriūvančio pastato.

Susirinkime dalyvavusi Šakių Atviro jaunimo centro pirmininkė Judita Ambrasienė pasidžiaugė Kidulių dvare savanoriaujančiais aštuoniais jaunuoliais, o šiemet Kiduliuose bus vykdomas ir mobilusis darbas, kuomet į vietą atvykusios Atviro jaunimo centro darbuotojos telks jaunimą įvairioms veikloms: planuojamos edukacijos, stalo žaidimų vakarai, sporto šventės ir kita.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos