baneris leidinys

posedis marijampoleje
Kovo 12 d. Marijampolėje vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdis, kuriame buvo diskutuojama regionui aktualiais klausimais.

Pranešime spaudai informuojama, kad informaciją dėl aktyvios darbo rinkos politikos priemonių įgyvendinimo pristatė Užimtumo tarnybos atstovė Jūratė Stankevičienė. Ji akcentavo, kad pagrindinė nedarbo regione priežastis – darbo pasiūlos ir paklausos nesuderinamumas. Nedarbui šalyje bei Marijampolės regione įtakos turi didėjantis vyresnio amžiaus žmonių skaičius ir susisiekimo bei mobilumo problemos. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovas Aivaras Katinas pabrėžė, kad darbo rinkoje ryškėja kvalifikuotų darbuotojų trūkumas, kadangi gamyboje ir pramonėje daugėja skaitmenizavimo ir automatizavimo procesų. Anot jo, šiuo metu darbuotojų rengimas neatitinka rinkoje vyraujančios paklausos, dėl šios priežasties 82 proc. įmonių susiduria su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu. Buvo akcentuojama, kad Marijampolės regione prioritetas turėtų būti teikiamas automatinių sistemų mechatroniko ir metalo apdirbimo staklininko programų rengimui ir licencijavimui. Marijampolės profesinio rengimo centro (PRC) direktorius Gražvydas Juodišius paaiškino, kad ne visos specialybės, kurios rinkoje paklausios, yra priimtinos studentams. Jis akcentavo, kad Marijampolės PRC savo veiklą sieja su Marijampolės specializacijos programa „4M“ – Maistas, Mediena, Metalas ir Mokslas. Mokymo įstaigoje rengiami virėjai, padavėjai, barmenai, maisto pramonės darbuotojai, duonos ir pyrago gaminių kepėjai, staliai, medienos apdirbimo staklininkai, pjautinės medienos gamybos operatoriai, automatizuotų sistemų eksploatavimo mechanikai, suvirintojai, šaltkalviai ir kt. G. Juodišius pabrėžė, kad aktyviai bendradarbiaujama su regiono verslo įmonėmis, konsultuojamasi įvairiais metodiniais klausimais.
 
Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos grupės vyresnysis patarėjas Andrius Valickas, pateikdamas informaciją dėl tvarios ir subalansuotos regionų plėtros, akcentavo regioninės plėtros iššūkius. Jis teigė, kad įmonės pasirenka veikti tokiose vietose, kur galima uždirbti didžiausią pelną, asmenys pasirenka gyventi tokiose vietose, kuriose jie turi galimybę naudotis visomis galimybėmis. A.Valickas, kalbėdamas apie užimtumo problemas, teigė, kad valstybė turėtų remti perkvalifikavimą, vykdyti tvarią (anticiklinę) fiskalinę politiką, papildomai remti sunkiai į darbo rinką integruojamas grupes, padėti savivaldybėms pritraukti naujas darbo vietas kuriančias investicijas į regioninius centrus, užtikrinti adekvatų kelių tinklą ir pasiekiamumą viešuoju transportu.

Posėdžio metu aptarti ir kiti einamieji darbiniai klausimai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos