baneris leidinys

stankunas valdas
Opozicinės frakcijos tarybos narys Valdas Stankūnas mano, kad Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų skirstymo komisijos veikla kelia daug klausimų, todėl jis su dar keturiais tarybos nariais šiuo klausimu susilaikė. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Kovo mėnesį posėdžiavusi rajono taryba ne vienbalsiai pritarė Kelių priežiūros ir plėtros programai (KPP) – iš 16 posėdyje dalyvavusių tarybos narių už balsavo 11, o penki opozicijos nariai susilaikė. Kai kurie tarybos nariai mano, kad šios programos lėšų paskirstymas nėra aiškus ir kelia abejonių.

2020–2022 m. KPP yra vidinis savivaldybės dokumentas, kuriuo vadovaujantis skirstomos Kelių direkcijos lėšos keliams tiesti, taisyti, prižiūrėti, rekonstruoti, diegti saugumo priemones ir kt. Šįmet savivaldybei skirta 1 mln. 336 tūkst. eurų. Prioritetai, kas pirmiausiai rajone bus tvarkoma, sudaromi pagal seniūnų pateiktus prašymus, o šie kartu su seniūnaičiais sprendžia, kuriuos kelius ir gatves seniūnijoje tvarkyti pirmiausiai. Jų pateiktus pageidavimus dar vertina specialiai savivaldybėje sudaryta KPP lėšų skirstymo komisija, o prieš teikiant programą tvirtinti tarybai, vyksta tiek objektų vertinimo darbai, tiek komisijos posėdis. Šių metų vasario 27 d. savivaldybės administracijos direktoriaus Dainiaus Grincevičiaus įsakymu yra patvirtinta nauja komisijos sudėtis, tačiau vadovauja jai tas pats pirmininkas – Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis. Beje, iš opozicijos narių savo abejones dėl šios programos per tarybos posėdį išsakė tik vienas politikas – Valdas Stankūnas, kuris iki šių metų vasario 27 d. ir pats buvo šios komisijos narys. V. Stankūnas sakė, kad neaišku, kodėl buvo pakeista šios komisijos sudėtis ir kokie ten specialistai ją dabar sudaro.

„Neaišku, kokie ten tie pakeitimai yra pačioje komisijoje, kuri ir skirsto šios programos lėšas. Viešai jie teigė, kad smarkiai dirbo – važiavo į objektus, vertino kelių būklę. Bet kiek man teko girdėti, kad jie niekur nevažiavo, protokolų komisijos mes nematome, negavome. Nepritarsime, nes nėra aiškumo“, – sakė V. Stankūnas.

Anot V. Stankūno, per  Ūkio ir verslo komiteto posėdį jam ir kitiems nariams Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojas Aurimas Staugaitis buvo žadėjęs pateikti darbinės medžiagos, bet nariai jos iki posėdžio esą nebuvo gavę. Taip pat V. Stankūnas prašė šios komisijos pirmininko ir kitų atsakingų asmenų, kad į gatvių sąrašus patektų tos gatvės, kurias taisyti būtina, o nežiūrėtų į pavardes, nesvarbu, kas toje gatvėje gyvena, netgi jeigu tai būtų ir pats rajono meras Edgaras Pilypaitis. Tarybos narys sako, kad labai neaišku, kieno balsas – seniūnų, seniūnaičių ar komisijos – yra svarbiausias sprendžiant, kurias gatves remontuoti pirmiausiai, neaišku, kas vis dėlto tai apsprendžia. Tačiau tarybos narys buvo patikintas, kad galutinį sprendimą priima rajono taryba, patvirtindama šią programą arba ne.

Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojas A. Staugaitis „Draugui“ teigė, kad prieš teikiant tarybai šią programą į objektus važinėjo ir juos vertino komisijos nariai, tačiau ne visa komisija kartu, o po keletą jos narių, be to, anot pašnekovo, vyko ir darbiniai komisijos posėdžiai, kiekvienas objektas buvo aptartas, išdiskutuotas atskirai.

Kol tarybos nariai suka galvas, kaip yra su prioritetais, realūs darbai gatvėse jau kai kur ir vyksta. Tiesa, anot A. Staugaičio, numatytuose objektuose asfalto dangos įrengimo darbai ne visur prasidės būtinai šiais metais, nes kai kuriems objektams pirmiausiai teks parengti projektus. Tačiau tie darbai, kurie buvo pradėti dar pernai, šiemet turėtų būti baigti. Realūs darbai prasidėjo ir toliau tvarkoma Slavikų k. Vyšnių g., taip pat šįmet bus baigta tvarkyti Kudirkos Naumiesčio P. Mašioto g. ir užbaigta tvarkyti Gotlybiškių Tilto g., kur intensyvūs asfaltavimo darbai vyko pernai. Per ateinančius porą metų daugiausia gatvių yra numatyta sutvarkyti Šakių seniūnijoje – bus projektuojama kita Giedručių k. Miško g. dalis, kurios dalis sutvarkyta jau pernai. Įrengti asfalto dangą žadama ir Giedručių Lauko ir Draugystės gatvėse, numatytas Girėnų k. Dzūkų g. asfaltavimas ir Šakių miesto Draugystės 3-osios g. dalinis asfaltavimas, kuris gali užsitęsti keletą metų. Griškabūdžio seniūnijoje asfalto dangos šįmet turėtų sulaukti Bliuviškių k. dalis Tilto g. ir Novos g., o Gelgaudiškio seniūnijoje Nemuno g. ir Miško g. bei  Skaistakaimio k. dalis Nemuno g. bus tik projektuojamos, todėl asfalto dangos dar teks palūkėti. Užpjaunių k. (Sintautų sen.) bus asfaltuojama Novos gatvė. Dalyje seniūnijų vyks tęstiniai gatvių, kelių asfaltavimo darbai, kurie finansuojami ne iš šios programos, o pagal projektus. Taip pat kai kuriose seniūnijose numatytas ir bus daromas senos asfalto dangos atnaujinimas, o duobių remontui visoms seniūnijoms šįmet yra numatyta 106 tūkst. eurų. Taip pat iš šios programos kasmet skiriama lėšų (šįmet numatyta 110 tūkst. eurų) kelių inventorizacijai, techninei priežiūrai bei eismo saugumo priemonėms įrengti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos