baneris leidinys

Praėjusią savaitę buvo nutraukti vos prasidėję darbai rusų karių kapinėse Šakiuose bei Kudirkos Naumiestyje, mat jie su savivaldybe, kuri atsako už savo teritorijoje esančių registruotų ir neregistruotų objektų – kapinių – priežiūrą, derinta nebuvo.

Informacija apie incidentą buvo pateikta praėjusio penktadienio spaudos konferencijoje. Meras Edgaras Pilypaitis informavo, kad iš pažiūros galbūt buvo pradėti nekalti darbai (samdyta įmonė, artėjant gegužės 9-ajai, Rusijoje ir kai kuriose kitose buvusiose SSRS šalyse švenčiamai pergalės prieš nacistinę Vokietiją Didžiajame Tėvynės kare dienai, ruošėsi plauti paminklus, antkapius, tvarkyti kapus ir pan.). Kaip pabrėžė E. Pilypaitis, siekiant išvengti bet kokių provokacijų, pagal įstatymą visi darbai privalo būti derinti. Tiesa, pradėjus aiškintis situaciją savivaldybės administracija gavo raštą, kuriame minėta, kad darbai bus vykdomi gegužės 30d., tačiau realiai jie buvo pradėti kone mėnesiu anksčiau, o savivaldybė jokios informacijos, kol apie tai nepranešė seniūnai, neturėjo. Vadinasi, vertino meras, jie vykdyti nelegaliai.
 
Darbus organizavo Lietuvos karo istorijos asociacija „Užmiršti kareiviai“ ir nors ji neregistruota Rusijoje, tačiau, merui susisiekus su darbų užsakove, su juo bendrauta pabrėžtinai rusiškai. Informacija apie incidentą perduota Kultūros ministerijai bei Kultūros paveldo departamentui, o bet kokie veiksmai turėtų būti derinti per Užsienio reikalų ministeriją, nes to reikalaujama ir iš mūsų šalies pusės.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos