baneris leidinys

maisto bankas skvere
Porai valandų į Šakių skverą užsukusio „Maisto banko“ autobusiuko jau laukė žmonės, kurie norėjo pasidalinti maisto produktais su tais, kuriems šiuo metu yra sunkiausia. D. Pavalkio nuotr.


Dėl paskelbto karantino Lietuvoje neįvyko pavasarinė „Maisto banko“ akcija, tačiau akcijos organizatoriai sugalvojo kitą būdą, kaip paskatinti žmones aukoti paliekant maisto produktus specialiose vietose, o trečiadienį ir patys organizatoriai užsuko į Šakius pasižiūrėti, kaip šakiečiams sekasi aukoti.

Kaip sako į Šakių skverą su „Maisto banko“ firminiu autobusiuku porai valandų užsukęs organizacijos direktorius Simonas Gurevičius, dėl karantino „Maisto bankas“ neteko galimybės surinkti apie 240 tonų (tiek buvo surinkta per praėjusias metais vykusią akciją) ilgo galiojimo maisto produktų.

„Apmaudu, jog dėl susiklosčiusios situacijos parama maistu nepasiekė daugiau nei 350 nevyriausybinių organizacijų, kurios bendrai globoja daugiau nei 53 tūkst. nepasiturinčių asmenų visoje Lietuvoje, o mes pastebėjome, kad poreikis per karantiną išaugo netgi kelis kartus, nes atsirado daugiau žmonių, kurie atsidūrė sunkioje situacijoje dėl nedarbo“, – kalbėjo S. Gurevičius.

Pasak direktoriaus, visuomenės apklausos rodo, kad net 53 proc. lietuvių karantino metu kaupė maisto atsargas, o daugiau kaip pusė kaupusiųjų šių atsargų neišnaudojo. Anot pašnekovo, būtent ilgo galiojimo maisto produktai – tas maistas, kurio šiuo metu nepasiturintiems trūksta labiausiai. Ši situacija paskatino kartu su įmone „Malsena“ inicijuoti maisto surinkimo kampaniją „Kaupti mažiau dalintis. Kur dėsime kablelį?“ Šia akcija paraginta prisikaupusius maisto produktų dalintis maistu su skurstančiais ir išspręsti didžiulę nelygybės ir skurdo problemą. Projektas vyksta gegužės 20–birželio 17 dienomis, o aukoti žmonės gali atnešdami ilgo galiojimo maisto produktus į tam tikras vietas. Šakiuose pasirinkta vieta – savivaldybė.

Su po Lietuvą keliaujančiais „Maisto banko“ kampanijos organizatoriais trečiadienį į skverą susitikti atėjo ir rajono savivaldybės administracijos vadovai: meras Edgaras Pilypaitis, vicemeras Darius Jakavičius ir Šakių seniūnas Dalius Jasevičius. Seniūnas svečiams pademonstravo, kaip skamba jau vasaros sezonui paruošto ir antra diena įjungto skvero kariliono varpai ir veikia fontanas, o vicemeras atnešė ir įteikė savivaldybės pastate sukauptus suaukotus maisto produktus. Pasak S. Gurevičiaus, kelionės per Lietuvą autobusiuku tikslas yra ne tik tai, kad žmonės per dvi valandas jiems suneštų kuo daugiau maisto produktų, bet norima atkreipti dėmesį, rasti daugiau kontaktų, rėmėjų, pavyzdžiui, ūkininkų, kurie neturi kur dėti produktų, verčia juos lauk, kai tuo metu yra daug skurstančių žmonių, kuriems jų labai reikia. Direktorius sako, kad jam pačiam yra tekę bendrauti su žmonėmis, kurie per karantiną neteko darbo, o turi kelis vaikus ir į jų organizaciją kreipėsi tikrai „ne iš gero gyvenimo“, todėl ši akcija skirta atkreipti dėmesį į skurstančių ir vargstančių žmonių problemas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos