baneris leidinys

sudarge pastatas
Nors dvejojant ir abejojat investicijos tikslingumu, tačiau nuspręsta pastatą, kuriame galėtų įsikurti Sudargo seniūnija, pirkti. Tiesa, pastatas bus tik nupirktas, apie jo sutvarkymą kol kas nekalbama. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors Ūkio ir verslo komitetas išvažiuojamojo posėdžio metu siūlė dar kartą svarstyti klausimą dėl pastato seniūnijoje pirkimo, o šiam tikslui numatytas lėšas panaudoti Šakių ligoninės kiemo sutvarkymui, planas neišdegė. Penktadienį vykusio nuotolinio tarybos posėdžio metu klausimas iš darbotvarkės išimtas, tai reiškia – visos pirkimo procedūros bus vykdomos, nors investicijos tikslingumu abejota ir anksčiau, ir dabar.

Apie tai, kad Sudargo seniūnijai verkiant reikia normalesnių, ne vėjo perpučiamų patalpų, kalbama daug metų, o seniūnijos administracija vis dar įsikūrusi prastos būklės paštui priklausančiame alytnamyje, kur apšiurusios, perpučiamos sienos, seni langai, papuvusios grindys, patalpos šildomos tik elektros prietaisais. Ne kartą ši situacija buvo aprašyta ir spaudos puslapiuose.

Pernai rugsėjį buvo priimtas sprendimas pastatą Sudarge Kalno gatvėje pirkti, tačiau jau tada pradėta abejoti investicijos tikslingumu. Tuomet porą dienų prieš tarybos posėdį Ūkio ir verslo komiteto nariai surengė išvažiuojamąjį posėdį, o pirmininkas Vilhelm Haase buvo siūlęs klausimą atidėti, nes lėšos, kurias reikėtų įdėti tvarkant pastatą (skaičiuota, kad gali reikėti iki 100 tūkst. eurų), komiteto narių nuomone, būtų neadekvačiai didelės. Visgi klausimui pirkti pastatą pritarta, nors ir nevieningai.

Vėliau į vietą sakė važiavęs ir vicemeras Darius Jakavičius, kuris teigė irgi nustebęs prasta pastato būkle ir tuo, kad patalpos gana didelės, yra rūsys, daug erdvių, bet viskas vėjo perpučiama.

Šių metų vasarį, nesant vieningo sprendimo, tvirtinant savivaldybės biudžetą nuspręsta pastato įsigijimui (24 tūkst. eurų) ir galimam remontui (daugiau nei 90 tūkst. eurų) numatytas lėšas perketi į administracijos direktoriaus rezervą, tačiau pats sprendimas pirkti pastatus niekur nedingo. Dar kartą kalbėta, abejota, dvejota, kaip pasielgti ir nešvaistyti lėšų.

Gegužės 22 d. vykusiam savivaldybės tarybos posėdžiui buvo parengtas sprendimo projektas pripažinti netekusiu galios pernai rugsėjį priimtą sprendimą dėl nekilnojamojo turto pirkimo savivaldybės nuosavybėn, tiesa, V. Haase, Gintautas Lenkas ir Valdas Stankūnas balsavo prieš sprendimo išėmimą, Tomas Skaizgirys susilaikė, o lėšas, kaip minėta, siūlyta kreipti ligoninės teritorijos tvarkymui, tačiau klausimas iš darbotvarkės visgi išimtas. Vadinasi, liko galioti anksčiau priimtas sprendimas pastatą Sudarge pirkti. Tuo labiau, aiškino administracijos vadovai, kad pirkimo procedūros ir taip buvo atnaujintos dukart, o kad administracijos vadovai sulaukia nuolatinių savininkų atstovų skambučių su klausimu, tai kada gi planuojamas pirkimas, kalbėta tiek dabar, tiek vasario mėnesį vykusiuose komitetų posėdžiuose.

Tiesa, šiek tiek buvo užtrukta su patalpų įteisinimu, nes pastatą buvo bandyta pripažinti bešeimininkiu, vėliau savininkai atsiradę, teismuose spręsti nuosavybės klausimai, su savivaldybe derinta kaina.

Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė kitu sprendimu paprašė tarybos pritarimo lėšas, reikalingas pastato įsigijimui (24 tūkst. eurų) perkelti iš administracijos direktoriaus rezervo. Tad žalia šviesa Sudargo seniūnijos administracijai turėti savas ir gražesnes patalpas uždegta, tik neaišku, kaip ir kada nupirktas pastatas būtų tvarkomas, nes apie šiam tikslui reikalingas lėšas kol kas nekalbama. Pirmiausiai, sakė meras Edgaras Pilypaitis, reikia išgyventi ir užbaigti šiuos karantininius ir sudėtingus metus, kai kone milijonu nerankamas gyventojų pajamų mokestis, baiminamasi, ar bus iš ko mokėti algas, Vyriausybė žadėtų lėšų pandemijai suvaldyti taip pat neskiria ir pan.

„Neskubėsime, bet pradėtas procedūras (pirkimo – red. past.) užbaigsime“, – patikino rajono vadovas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos