baneris leidinys

dumcius gyventojai
Slavikų seniūnas Valdas Dumčius gyventojams pristatė viziją, jog į mokyklos pastatą būtų galima sukelti kitas įstaigas, kad mokykla ir toliau liktų kultūros židinys Slavikuose. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šiais metais rugsėjo pirmosios skambutis į Slavikų mokyklą sukvies tik pradinukus – mokykla liks „Varpo“ mokyklos skyrius, joje dar glausis ir darželinukai. Savo viziją, kaip išnaudoti atlikusias pastato patalpas, kad mokykla ir toliau būtų kultūros ir šviesos židinys kaime, praėjusią savaitę bendruomenei pristatė vietos seniūnas Valdas Dumčius.

Iki šių metų Slavikų pagrindinė mokykla buvo tas mažas kaimo šviesulėlis, kuriame švęsti įvairių valstybinių švenčių, minėti svarbias progas rinkdavosi tiek mokyklos bendruomenė, tiek slavikiečiai. Nuo rugsėjo mokykloje liks ne tik žymiai mažesnis mokinių, bet ir mokytojų skaičius, o praėjusią savaitę tolimesnes darbo gaires pristačiusi l.e.p. direktorė Rita Dainelienė sako, kad mažieji mokiniai ir darželinukai įsikurs pirmame aukšte, kur jų patogumui šiuo metu net remontuojamos valgyklos patalpos. Seniūnas V. Dumčius sako, kad, sumažėjus mokyklos bendruomenei, seniūnijai reikės stengtis likusių pastato patalpų neapleisti, todėl jis turintis vieną kitą viziją, kaip racionaliai išnaudoti atlikusias patalpas. Pirmiausiai seniūnas mano, kad čia reikia įkelti biblioteką.

„Į seniūnijoje esančią biblioteką žmonių ateina nedaug, o čia tai pasidarytų toks visas kultūros židinys. Mokykla ir biblioteka – neatsiejami dalykai. Čia atsirastų tokia gyvybė“, – taip praėjusią savaitę susirinkusiems į Slavikų mokyklos kiemą žmonėms dėstė seniūnas.

Anot seniūno, jis kartu su direktore jau bibliotekai nužiūrėjęs patalpas netoli įėjimo, kad lankytojams būtų patogu ir nebūtų trikdoma pati mokyklos veikla tuo metu, kai į biblioteką užsuks žmonės. Be to, seniūnas mano, kad būtų tikslinga pakeisti ir bibliotekos darbo laiko grafiką, kad ši dirbtų nuo 9 iki 18 valandos – žmonėms vakare paskaityti spaudą ar periodinius leidinius čia būtų patogiau užsukti, galbūt biblioteka sulauktų daugiau lankytojų. Beje, mokyklos biblioteka, kuri buvo įsikūrusi šalia mokyklos pastato, jau nebeveikia.

Maža to, anot seniūno, į mokyklą būtų galima įkelti ne tik biblioteką, bet ir bendruomenės centro vadovę ir kultūrinių renginių organizatorę Renatą Baltrušaitienę, kad šių dviejų skirtingų institucijų veiklos taip pat vyktų mokykloje. Kol kas R. Baltrušaitienė glaudžiasi seniūnijos patalpose ir ten vykdo įvairias bendruomenės veiklas. Pasak V. Dumčiaus, mokykloje atliks tikrai daugiau patalpų ir vieną kabinetuką būtų galima skirti ir R. Baltrušaitienei.

„Mokyklos salėje yra puiki akustika, čia galėtų vykti įvairūs renginiai. Tokios akustikos seniūnijos salėje niekada nebus, nes patalpos yra mažos, lubos žemos“, – taip savo mintis jau ne pirmą kartą išsako seniūnas, viešai kalbėdamas apie mokyklos sporto salės panaudojimą įvairiems renginiams rengti.

Kaip žinia, Slavikų kultūros centro kapitalinio remonto buvo atsisakyta pačios rajono tarybos sprendimu, matant, kad investuoti daugiau kaip 100 tūkst. eurų yra neracionalu, o laisvalaikio centro veiklą perkelti į seniūniją, padarant čia remontą ir pritaikant renginiams mažą seniūnijos salę. Tačiau, į valdžią atėjus naujam Slavikų seniūnui, nuo seniūnijos salės kapitalinio remonto buvo taip pat susilaikyta, nors šiame pastate ir glaudžiasi R. Baltrušaitienė su savo veiklomis.

Apie seniūno planus perkelti bibliotekos padalinį iš seniūnijos į mokyklą sako yra girdėjusi Šakių rajono viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė, tačiau kol kas ji dar nežino, kaip viskas susiklostys.

„Su seniūnu sutarėm, kad reikės atvykti į Slavikus apžiūrėti tas patalpas, nes tokius sprendimus reikia labai apgalvoti, išdiskutuoti visus, ypač ūkinius klausimus. Svarbu ir šildymas, ir patalpų būklė, ir kiti dalykai. Reikia viską įvertinti“, – sako K. Lebedžinskienė.

Pasak direktorės, bibliotekininkai yra pastebėję tendenciją, kad vyresni žmonės vengia eiti į mokyklas naudotis bibliotekų paslaugomis – gal jaučia tam tikrų kompleksų. Be to, patalpos, kur dabar yra Slavikuose įsikūrusi biblioteka, yra gana patogios ir pačia vieta nesiskundžiama.

Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius sako, kad iš tiesų jų padalinio Slavikuose veikla ir likimas šiuo metu nėra konkrečiai aiškūs. Direktorius yra girdėjęs apie seniūno planus, tačiau šis klausimas dar nebuvo aptartas ir išdiskutuotas, patalpos mokykloje taip pat gerai neapžiūrėtos. Pasak R. Januševičiaus, situacija yra tokia – pats Slavikų kultūros centro pastatas yra perduotas savivaldybei ir, ko gero, netrukus bus parduodamas aukcione, o laisvalaikio veiklos organizatorė R. Baltrušaitienė glaudžiasi seniūnijoje, kur ruošėsi ir likti organizuoti savo veiklas (kartu ir kaip bendruomenės centro pirmininkė), tačiau sužinojo, kad čia nebus pertvarkoma bei pritaikoma renginiams seniūnijos salė. Dėl šių veiklų perkėlimo į mokyklą komentavimo direktorius R. Januševičius kol kas susilaiko.

„Reikia sėstis ir kalbėtis visoms suinteresuotoms keturioms pusėms. Tik aptarus, išdiskutavus ir įvertinus situaciją bus galima kažką nuspręsti, ką kur kelti, o ką kur palikti“, – sako R. Januševičius.

Be to, pasak direktoriaus, tokiems radikaliems pasikeitimams Slavikuose pritarti dar reikės ir politinio sprendimo. Artimiausiu metu tiek Šakių kultūros centro direktorius, tiek bibliotekos direktorė ketina vykti į Slavikus apžiūrėti ir įvertinti mokyklos patalpas bei aptarti įstaigų perkėlimo galimybes su seniūnu, bendruomene, mokyklos vadovybe.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos