baneris leidinys

Pirmadienį Šakiuose vyko susitikimas-diskusija, kurios metu diskutuota dėl specialiųjų, naujo tipo bendruomeninių paslaugų prieinamumo neįgaliesiems.

Pasak sutrikusio intelekto bendrijos „Šakių Viltis“ vadovės Romos Dėdynienės, iš viso planuojama aplankyti 10 savivaldybių ir išsiaiškinti bendruomeninių paslaugų organizavimo galimybes ir sunkumus, ieškoti tinkamų sprendimo būdų. Šakiai – pirmoji susitikimo stotelė.
 
Būna, sako „Šakių Vilties“ vadovė, kad tiesiog tarpusavy nesusikalba ministerijos, tam tikros institucijos, o to nesusikalbėjimo kaina – paslaugų neprieinamumas ar netinkamas prieinamumas neįgaliesiems.

„Ne tik šokiai ir žaidimai esmė“, – sako ji ir pabrėžia, kad svarbios ir švietimo, socialinės, sveikatos paslaugos.

R. Dėdynienė teigia, kad kartais „aukštutinės institucijos vienaip pažada“, o jau kalbėdamos su savivaldybių atstovais tą paslaugos prieinamumą ištransliuoja kitaip.

Todėl Šakiuose vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo ir asociacijos vadovė Dana Migaliova, Vilkaviškio, Marijampolės, Šakių savivaldybių atstovai, neįgaliųjų tėvai, bandyta ieškoti būdų dėl kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemos, kuri sudarytų sąlygas gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas bei reikiamą pagalbą. Tam planuojama pasitelkti ne tik nacionalines ar savivaldybių, bet ir ES lėšas.

Anot R. Dėdynienės, susikalbėjime ypač svarbus nevyriausybinių organizacijų vaidmuo, tačiau dažniausiai jos lieka nuošaly.

„D. Migaliova aktyvino, kad savivaldybės padėtų nevyriausybininkams pritraukiant lėšas išgyventi“, – po susitikimo kalbėjo R. Dėdynienė

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos