baneris leidinys

Po Vėlinių prie civilinių kapinių konteinerių apstu sudegusių žvakelių liekanų, plastmasių ir kitų atliekų. Kaip sekasi seniūnams sutvarkyti kalnus šiukšlių, kurios kasmet atsiranda po lapkričio švenčių?

Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis sako: kad seniūnijai nepabrangtų šiukšlių išvežimas ir nereikėtų užsisakyti papildomo šiukšlių nuo kapinių vežimo, kasmet seniūnijos darbuotojai prie konteinerių išrūšiuoja tuntus plastmasės ir stiklo atliekų, nes priešingu atveju vežėjus išvežti bendrųjų atliekų konteinerį reikėtų kviesti ne kartą.
 
„Galiu pasakyti tik tiek, kad vietiniai žmonės ir patys tvarkingai atskiria, kur žaliosios atliekos, kur stiklas ar kt., o štai į kapines atvažiavę miestiečiai verčia viską į bendrą konteinerį ir nerūšiuoja. Lyg jie nieko nebūtų girdėję apie atliekų rūšiavimą. Po to darbo turi mūsų darbininkai“, – piktinasi R. Krikštolaitis.

Nemažai šiukšlių nuo kapinių jau iki Vėlinių, kol dar gyventojai tik tvarkė kapus, išvežta Kudirkos Naumiestyje, o seniūnas Edvardas Belevičius sako, kad ir po Visų Šventųjų seniūnijai dar teko užsisakyti papildomą vežimą. Ir tai jau išvežamos išrūšiuotos atliekos, nes žaliąsias atliekas seniūnija išsiveža atskirai, tad jos į bendrus konteinerius nepatenka. Rūšiuojama, kad neišaugtų kaina už šiukšlių nuo kapinių išvežimą.

Po Vėlinių kalnai šiukšlių pūpso Lukšiuose prie civilinių kapinių konteinerių, tačiau seniūnas Vidas Cikana sako, kad darbininkai jau išrūšiavo atliekas ir jos vežėjų bus išvežtos per keletą kartų, kad seniūnijai nereikėtų sakytis papildomo vežimo.

„Mums daugiau problemų kelia ne šiukšlės prie kapų, o tai, kad vis dar atsikratoma jų bet kur nelegaliai, o paskui mes turime jas sutvarkyti, rūpintis jų išvežimu. Jau kuris laikas kažkas atveža įvairių automobilių detalių prie kultūros centro. Ieškome, kas tai daro. Čia didelė problema su tais šiukšlintojais“, – apgailestauja V. Cikana.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos