baneris leidinys

Vasarai baigiantis mokyti savo atžalų medžiojimo įgūdžių pradeda pilkieji miško plėšrūnai – vilkai. Mūsų rajone jau taip pat įvyko pirmosios jų atakos prieš naminius gyvūnus. Kol kas gyventojai praneša apie išpjautas namines avis.
 
Paprastai vilkai ima siautėti antroje vasaros pusėje, kai jauniklius pradeda mokyti medžioti. Ne išimtis ir šie metai. Per rugpjūtį trys rajono gyventojai kreipėsi į savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyrių, pranešdami apie vilkų antpuolius. Gyventojai įprastai prašo kompensuoti už vilkų padarytą žalą ūkiniams gyvūnams. Iš trijų praneštų atvejų – du apie Lekėčių seniūnijoje padarytą žalą, o vienas atvejis iš Lukšių seniūnijos. Rugpjūčio pradžioje Veršnių kaime (Lekėčių sen.) vilkai ūkyje išskerdė keturias avis. Rugpjūčio 17 d. Gražiškių kaimo (Lukšių sen.) gyventojas pranešė apie tris papjautas avis, o po poros dienų savivaldybėje vėl sulaukta prašymo iš Lekėčių seniūnijos, bet Pažiegždrių kaimo, kur gyventojas prašo padengti žalą už vieną vilkų papjautą avį.

Pirmuoju atveju speciali žalos atlyginimo komisija Veršnių kaimo gyventojui paskyrė beveik 800 eurų kompensaciją. Kitais dviem atvejais kompensacija dar nepaskirta.  

„Draugo“ žiniomis, dėl išskerstų avių skundžiasi ir daugiau rajono gyventojų, tačiau dėl sudėtingų procedūrų jie nesikreipia į savivaldybę, kad gautų  kompensacijas.

Pernai plėšrūnai rajone pjovė ir avis, ir ožkas, ir išskerdė aptvare buvusią danielių bandą. Iš viso rajono gyventojams pernai išmokėta daugiau kaip 2 tūkst. 200 eurų kompensacijų už vilkų padarytą žalą.

Per praėjusį vilkų medžioklės sezoną Lekėčių seniūnijoje buvo sumedžiotos dvi vilkų patelės. Kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vilkas Lietuvoje yra saugoma rūšis, tačiau pernai jų medžioklės limitas buvo padidintas iki 175 vienetų. Kasmet per medžioklės sezoną rajone sumedžiojama po keletą vilkų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos