baneris leidinys

Nuo rugsėjo 1 d. visi veisimui naudojami gyvūnai augintiniai, nepriklausomai nuo to, ar jie parduodami, ar ne, privalo būti suženklinti mikroschemomis bei registruoti Gyvūnų augintinių registre (GAR). Ir toliau galioja įpareigojimas, jog parduodami ar perduodami gyvūnai turi būti paženklinti mikroschemomis iki jų pardavimo ar perdavimo momento.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ne tik veisėjus, bet ir šeimininkus nedelsti bei atkreipia dėmesį, jog katės, šunys ir šeškai, atvesti po šiemet gegužės 1-ąją įsigaliojusių Gyvūnų gerovės įstatymo nuostatų, turi būti paženklinti ir registruoti GAR per keturis mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki jų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.
 
Pavyzdžiui, šiųmetė po gegužės 1-osios neparduota ar neperduota kitam laikytojui kačiukų vada vėliausiai rugsėjo 1-ąją jau turėtų būti suženklina mikroschemomis. Vyresniems gyvūnams ženklinti tebegalioja išimtys, pratęsiančios ženklinimą iki ateinančių metų gegužės.

Gyvūnų ženklinimas garantuoja jų šeimininkams ir daugiau privalumų: sklandesnes keliones į užsienį, operatyvią paiešką gyvūno dingimo atveju, skaidrią prekybą bei įsigaliojančią elektroninio veterinarinio recepto sistemą.

Gyvūnų augintinių ženklinimą mikroschemomis ir jų registraciją GAR atlieka veterinarijos gydytojai ir kiti apmokyti asmenys, taip pat ir VMVT teritoriniai padaliniai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos