baneris leidinys

paluobiu mokyklos pastatas
Norint, kad Paluobiuose galėtų būti įkurtas krizių centras, skaičiuojama, kad tam reikėtų apie 100 tūkst. eurų. D. Pavalkio nuotr.


Nors kol kas lėšų įrengti krizių centrą Paluobiuose nėra, tačiau vicemeras Darius Jakavičius patikino, kad minčių įgyvendinti šiuos užmojus neatsisakoma.
 
Savivaldybės administracija su prašymu dėl galimo finansavimo skyrimo kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, tačiau rugsėjo pabaigoje iš Socialinių paslaugų priežiūros departamento gautas atsakymas nenudžiugino – buvo pasiūlyta pasinaudoti europiniu projektu, ir geriausiu atveju priemonė galėtų būti įgyvendinta tik 2023 m. Tiek laukti nelabai norima. Todėl, pasak D. Jakavičiaus, svarstoma galimybė projektą vykdyti per Vietos veiklos grupę, neatmetama galimybė lėšų ieškoti ir savivaldybės biudžete.

Vasarą valdžios atstovai gyvai apžiūrėjo Paluobiuose esančias patalpas, pasidžiaugė, kad jos nenugyventos, nors mokykla čia neveikia jau keletą metų. Visgi patalpos nėra tuščios, čia įsikūręs neįgaliųjų dienos centras, veikia biblioteka, vaikų darželis, dienos centras.

Pagal dabartinius valdžios paskaičiavimus, krizių centro įrengimui buvusi (planuota jį steigti antrame pastato aukšte) gali reikėti apie 100 tūkst. eurų (vidaus remontui apie 52 tūkst., reikiamos įrangos įsigijimui dar apie 40–50 tūkst.).

Vicemeras teigė, kad šios paslaugos poreikis didėja, Šakių savivaldybė paslaugas dažniausiai perka iš Jurbarko, Kalvarijos. Pernai savivaldybei ši paslauga kainavo 29 tūkst. eurų, per 2021 m. septynis mėnesius už tai sumokėta beveik 32 tūkst. eurai.

„Ir šiuo metu Jurbarko krizių centre gyvena mama su dviem vaikais“, – poreikį grindė D. Jakavičius ir pabrėžė, kad minties Paluobiuose įrengti krizių centrą neatsisakoma.

Krizių centre paslaugas galėtų gauti krizinėje situacijoje atsidūrusios šeimos, vieniši tėvai ir jų vaikai, besilaukiančios moterys ar nepilnametės merginos, smurtą patyrę asmenys, prekybos žmonėmis aukos, gyvenamą vietą praradę asmenys, pavyzdžiui, po gaisro ar kitais atvejais, socialinę riziką patiriantys asmenys ir pan.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos