baneris leidinys

igem qr kodas
Nuskaičius lentelėje esantį QR kodą ir AR žymeklį, išmaniojo telefono ekrane turi pasirodyti taip vadinamieji eksponatai, tačiau ne visiems lengvai pavyksta išbandyti šią naujovę, mat kodai gana maži, tačiau artimiausiu metu juos žadama išdidinti. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors visai neseniai seniūnams buvo išdalintos specialios lentelės ir lankomiausiose rajono vietose sukurtas taip vadinamas interaktyvus muziejus, vienas po kito pasigirsta komentarai, kad projektas praranda prasmę, nes lentelėse esantys QR kodai nenusiskaito, o kai kurie piliečiai apskritai nesupranta, kokia tų lentelių prasmė.

Pasak savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Danutės Jurgutienės, iš viso aštuonioms seniūnijoms (Šakių, Gelgaudiškio, Lukšių, Sudargo, Lekėčių, Kudirkos Naumiesčio, Griškabūdžio, Plokščių) buvo išdalinta 80 lentelių. Nuskaičius lentelėje esantį QR kodą ir AR žymeklį, išmaniojo telefono ekrane turi pasirodyti taip vadinamieji eksponatai – trumpa informacija apie nagrinėjamą objektą. Visi eksponatai yra susiję su šiuo metu aktualia sveikatos tema, gyvybės mokslais ir šios srities inovacijomis, pavyzdžiui, ekrane pasirodanti DNR struktūra, informacija apie baltymus, GMO, sintetinę biologiją, vakcinas.

Tiesa, ne visiems šis projektas pasirodė priimtinas, mat išvydus lentelėje, pavyzdžiui, užrašą „Koronaviruso anatomija“ pasipylė interpretacijų, kad taip brukama informacija apie vakcinas ir pan.

„Man neaišku, kokiu principu ir pagal ką parinktos toms lentelėms vietos. Kas čia išvis sugalvojo? Kitas dalykas, kad tas kodas net nenusiskaito, turbūt jis per mažas, susiliejęs kažkoks“, – piktinosi su žurnaliste susisiekusi kraštietė, interpretacijų, koks tai projektas, būta ir socialinėje erdvėje.

Komentarų, kad nepavyksta išsiaiškinti, kam tos lentelės skirtos ir kad kodai sunkiai nusiskaito, praėjusią savaitę teko išgirsti ne vieną. Leidžiamės į pasivaikščiojimą po Šakius ir mes patys, kad išbandytume – tai veikia interaktyvusis muziejus ar ne? Iš pirmo karto nepavyksta, tačiau, gerai atitaikius telefoną, kodas mums nusiskaito ir pasirodo informacija. Visgi tenka pripažinti, kad QR kodai išties nedideli.

D. Jurgutienė patikino, kad jai nėra žinoma, kad kodai nenusiskaito ar nusiskaito sunkiai, o dažnas, ko gero, nepavykus iš pirmo karto daugiau to padaryti net nebando.

„Niekas nesikreipė. Kai mes bandėme su ta įmone (lenteles darė MB „Virsmas“), viskas veikė“, – sakė projekto koordinatorė ir apgailestavo, kad jeigu taip yra, tai išties projektas ir sumanymas praranda prasmę.

Nepraėjus nė valandai po pokalbio D. Jurgutienė patikslino, kad įmonė jau apžiūrėjo keletą lentelių ir įsitikino, kad kodai išties mažoki, tad, norint ateityje išvengti panašių situacijų, kodai jau artimiausiu metu bus išdidinti ir pritvirtinti naujai. Tiesa, „Virsmas“ lenteles tik atspaudė, o maketą jau gavo parengtą.

Lentelės seniūnijų rekreacinėse vietose turėtų būti dvejus metus, o po to dar pildomos nauja informacija.

Projektas „6-asis SinBio pojūtis“ įgyvendinamas bendradarbiaujant savivaldybei su „Lithuania iGEM 2021“ komanda, kuri  skatina sintetinės biologijos plėtrą aktyviai organizuodama diskusijas visuomenei, prisidėdama prie socialinių akcijų ir kitų veiklų.

Anot D. Jurgutienės, „Lithuania iGEM 2021“ priklauso intelektinė nuosavybė, o savivaldybė rūpinosi lentelių gamyba. Vienos lentelės kaina – 12 eurų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos