baneris leidinys

lekavicius basas
Prie Basų mamų protesto prisijungęs visuomenininkas Ričardas Lekavičius teigė, kad dėl vaikų gerovės yra pasirengęs padaryti bet ką – šįkart basas ir išsirengęs iki pusės prieš savivaldybės langus jis stovėjo 10 minučių. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Žvarboką pirmadienio rytą prie savivaldybės susirinkę keliolika protestuotojų prisijungė prie akcijos „Basos mamos prieš galimybių pasą vaikams“. Kalbintos mamos ir vienas iš akcijos organizatorių Šakiuose, visuomenininkas Ričardas Lekavičius tvirtino, kad nepritaria numatomam galimybių paso įvedimui vaikams nuo 12-os metų. Susirinkusieji piktinosi, kad valdžia bando priversti skiepyti atžalas.

Dar praėjusią savaitę pasklidus žiniai, kad būrelis mamų lapkričio 15d. 11 val. rinksis protesto akcijai prie Vyriausybės, jungtis prie akcijos ir ateiti šakiečius prie Šakių rajono savivaldybės pakvietė ir visuomenininkas R. Lekavičius.

Taigi pirmadienį apie vienuoliktą valandą Nepriklausomybės gatvės alėjoje stoviniavo tik vienas R. Lekavičius. Pasiteiravus, kodėl jis čia, atsakė, kad siūlymas, jog galimybių paso reikėtų vaikams nuo 12-os metų, yra vaikų supriešinimas.

„Sistema jau bando prisiknisti ir prie vaikų. Kaip tie vaikai jausis? Ką, mes norim, kad tie vaikai pradėtų žudytis iš nevilties, nes vieni bus su pasais, kiti nenorės skiepytis? <...> Mamos neabejingos valdžios užmojams, o mes, tėvai, taip pat neabejingi ir turime palaikyti“, – kalbėjo R. Lekavičius.

lekavicius basas2
Prie savivaldybės susirinko 13 piliečių, jie protestavo dėl Vyriausybės siekio įvesti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų, piktinosi, kad valdžia bando priversti skiepyti atžalas. D. Pavalkio nuotr.

Kaip patikslino R. Lekavičius, prieš pat protesto akciją jis leidimą susirinkti 15 žmonių pateikė savivaldybės priimamajame.

Netrukus pradėjo rinktis ir daugiau tėčių bei mamų. R. Lekavičius vieną mamą apgobė Lietuvos istorine vėliava, kitai į rankas įdavė trispalvę. Seneliu save įvardijantis Romualdas kalbėjo, kad jau nusibodo kaukės ir galimybių pasas, jis nori, kad visa tai greičiau baigtųsi.

Iš viso aikštėje susirinko 13 žmonių. Ne vienas protestuotojas bedė pirštu į savivaldybės pastato langus sakydamas, kad žiūrinčių per langus nemažai, bet prisidedančių prie jų – nei vieno.

„Nenoriu, kad anūkai būtų paskiepyti. Tiesa, jų tėvai pasiskiepiję, tačiau vaikų skiepyti nenori. Ar tokiu būdu – protestu mus kas išgirs? Manau, jeigu būtume visi vieningi ir čia būtų mūsų gausiau“, – kalbėjo šakiškė Gražina.

Jai pritarė kita šakietė Rima. Jauna mama kalbėjo, kad čia atėjo dėl savo vaikų: „Aš pati nesiskiepysiu, o vaikų juo labiau. Vienam šešeri, kitas – dar pilvuky. Aišku, dėl kaukių nešiojimo labai neprieštarauju. Manau, tikrai gali apsaugoti ir nuo plintančio gripo, peršalimo ligų.“

Iš nedidelės grupelės žmonių batus nusiavė ir stovėti basomis ant Nepriklausomybės gatvės alėjos grindinio pasiryžo tik R. Lekavičius. Negano to, jis nusimetė ir baltinius. Vyriškis sukryžiavo rankas, užsimerkė ir pasiryžo iš pradžių stovėti basomis penkias minutes, bet išbuvo visą dešimt. Tuo metu gyvenimas aplinkui tekėjo savo vaga – pravažiuodavo automobiliai, praeidavo pėstieji, vos du žmonės klustelėjo, kas čia vyksta. Tiesa, ratu prasuko ne vienas policijos ekipažas. O akcijos dalyviai savo nuomonę reiškė ir toliau.

„Atėjau palaikyti. Manau, tvarka Lietuvoje labiausiai glumina. Tie, kurie turi galimybių pasą, duodasi po visas kavines ir platina koronavirusą, pasižiūrėkit į valdžią – Armonaitė ir kiti tik juokiasi – laisvai kavinės, koncertai. O mes, jo neturėdami, sėdim namuose. Aš norėčiau ir į baseiną eiti. Taip, esu nepasiskiepijusi ir neketinu“, – tikino Valentina.

Vis dar basas ir pusnuogis R. Lekavičius prisiminė knygnešį Martyną Sederevičių, kuris nešiojo vielinį diržą ir miegojo akmenį pasidėjęs po galva. Kiti akcijos dalyviai svarstė – negi žmonės mažai vaikų Šakiuose turi ar jų neliečia numatomi valdžios planai dėl galimybių paso nuo 12 metų. Diskusija pakrypo ir apie mokamą testavimą, žmonės garsiai reiškė mintis, kad uždirbs tik maistui, mokesčiams ir testams.

Pasiteiravus R. Lekavičiaus, koks jausmas būti basakoju, šis tikino, kad buvo puiki proga pasvarstyti apie gyvenimą, vertybes: „Ir kur mes esame, ir kokia visuomenė yra.“

Dar kelias minutes pasišnekučiavę akcijos dalyviai išsiskirstė į namus, tiesa, nors buvo kviečiama palikti prie savivaldybės po vaikišką žaisliuką, jų atsinešta nebuvo.

Tiesa, socialinėje erdvėje pasirodžius R. Lekavičiaus kvietimui jungtis prie akcijos, į jį sureagavo šakietis Mantas Aleksa, irgi pakvietęs jungtis į renginį, tik online. Pavadino jį „Tuščios galvos“.

„Niekur nesirinksime, basomis nevaikščiosime, sveikata nerizikuosime, „aktyvesnio kūno pakankinimo“ nepropoguosime ir savivaldybės sienų nedrebinsime”, – rašė jis ir paaiškino, kad tiesiog pakanka paspausti „dalyvauti“, taip išreiškiant „paramą sveikam protui, o ne neapykantos kurstymo, lojimo ir pamazgų pylimo politikai Šakiuose!“

Jis skatino vaikiškų žaislų nepalikinėti prie kažkieno durų, o geriau susisiekti su juo ir jis perduosiąs žaislus tiems, kam jų labiausiai reikia.

Pagrindinė protesto akcija „Basos mamos prieš galimybių pasą vaikams“ vyko prie Vyriausybės, čia susirinko apie 100 žmonių. Panašūs, tik smulkesni protestai vyko ir kituose Lietuvos miestuose.

Akcijos dieną Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ragino tėvus pasikliauti mokslu ir nebijoti vakcinacijos. Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė, kad nuo gruodžio 28 d. galimybių pasas bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, numatyta ir daugiau pakeitimų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos