baneris leidinys

konteineriai uzstayti
Nuo vasaros vidurio, kai Šakių mieste prasidėjo šilumos trasų renovacijos darbai, Jaunystės tako daugiabučių namų kvartalo gyventojams nebuvo galimybės atsikratyti išrūšiuotomis atliekomis – konteineriai perkelti ir sustatyti taip, kad prasibrauti iki jų beveik neįmanoma. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šakių centre, prie Jaunystės tako kvartalo, antrinių atliekų konteineriai pastatyti taip, kad neįmanoma iki jų prasibrauti, tad gyventojai priversti visas šiukšles mesti į bendrus mišriuosius konteinerius arba ieškoti kitų galimybių, kur galėtų atsikratyti išrūšiuotomis atliekomis. Daug klausimų kelia tokia konteinerių sustatymo logika, o atsakingi gyventojai šiurpsta nuo tokio atsainaus požiūrio.

Tokia situacija jau kuris laikas ir piktina, ir stebina vietos gyventojus. Žmonės sako, kad konteineriai prie jų daugiabučių namų taip sugrūsti nuo tada, kai čia prasidėjo UAB „Šakių šilumos tinklai“ keičiamų šilumos trasų projektas. Tačiau stebina, kad trasų renovacija jau baigėsi, buvusi konteinerių aikštelė vėl laisva, bet konteineriai į ją nesugrąžinami.

„Va taip siūlo mums per visą šilumos tinklų renovacijos laikotarpį rūšiuoti plastiką, stiklą – konteineriai nuolat užtikrintai paslėpti už mišrių atliekų konteinerių“, – rodydamas į krūvą sugrūstus atliekų konteinerius sako vietos gyventojas.

Išties nėra priėjimo prie geltonųjų konteinerių ir žmonės priversti visas šiukšles mesti į bendrus konteinerius, kai kurie atliekas nusviedžia ir ant žemės, atsakingesni ieško kitų vietų mieste, kur būtų galima atsikratyti šiukšlėmis. Jei kas ir ryžtasi iki geltonųjų, mėlynųjų ar žaliųjų konteinerių brautis, turi apsišarvuoti kantrybe, apsirengti prastesniais drabužiais arba nebijoti išsipurvinti.

Tokia padėtis Jaunystės take jau keli mėnesiai, tačiau žmonėms tai nekėlė tokio erzelio, kol vyko trasų renovacijos darbai, bet kuris laikas jie baigti, aikštelė, kaip minėta, laisva, ir gyventojams norėtųsi grįžti prie įprastos tvarkos. Savaime suprantama, norisi ir vėl turėti galimybę atsikratyti išrūšiuotomis atliekomis.

Šakių seniūnas Dalius Jasevičius sako, jog skundų dėl šios problemos iš žmonių nesulaukęs, žada pats pasižiūrėti, kaip atrodo „tų konteinerių situacija“.

„Tikėtina, kad jie grįš į vietą, kai bus baigtas tas projektas – kai baigsis darbai, kai viską padarys. Kai jie sutvarkys aplinką, tai pastatys atgal ir tuos konteinerius. Aš pasidomėsiu, jeigu neina prieiti prie konteinerių, tada reikia pažiūrėt, kaip padaryti tą priėjimą“, – sako D. Jasevičius.

Pasak seniūno, net neaišku, ar patys darbus vykdę rangovai nukėlė konteinerius, ar jie tarėsi su atliekų vežėjais ir prašė jų perkelti. Tačiau tai esą ne seniūnijos kompetencija.

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) Prevencinės veiklos organizatorė Liucija Burbienė patikino, jog antrinių žaliavų konteineriai (vadinami varpai) vežėjų yra iškratomi juos keliant šiukšliavežių „gervėmis“, kurios pasiekia iki 6 m atstumu. Todėl vežėjams išvežti atliekas problemų kilti neturėjo.

MAATC  Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Saulius Šimonėlis situaciją paaiškino taip: bendrovė, vykdžiusi trasų renovaciją, su MAATC konteinerių laikino perkėlimo nederino, todėl šiems apie klientams kylančias problemas nebuvo žinoma. Anot vadovo, šiuo metu jau nurodyta konteinerius grąžinti į ankstesnę vietą.

UAB „Šakių šilumos tinklai“ trasų renovacijos projekto darbai prasidėjo dar liepos mėnesį, šiame Jaunystės tako daugiabučių namų kvartale gana ankšta – vykdant darbus buvo iškasinėti visi kiemai, gyventojai turėjo siaurus praėjimus, panašu, kad vietos pritrūko ir logiškam konteinerių sustatymui.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos