baneris leidinys

Nuo birželio 1 d. didėja baziniai socialinių išmokų dydžiai. Todėl didės ne tik vaiko pinigai, tikslinės kompensacijos, ypač didelį šuolį pajus pašalpų gavėjai.

Kaip informavo savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė, nuo birželio 1 d. padidinus valstybės remiamų pajamų dydį nuo 129 iki 147 eurų, didės ir socialinės pašalpos dydis.
 
„Tai reiškia, kad vienam žmogui socialinės pašalpos dydis bus 205 eurai“, – seniūnus informavo vedėja.

„Tai neapsimoka dirbti“, – replikavo seniūnai.

D. Pilypaitytė akcentavo, kad iki 2024 m. balandžio 30 d. galioja nuostata, kad, nustatant teisę į piniginę socialinę paramą, nuosavybės teise turimas turtas nevertinamas.

„Tai reiškia, kad tų mūsų pašalpos gavėjų skaičius išlieka toks pats, tik išauga išmokėjimo suma“, – aiškino Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Ji dar detalizavo, kad jeigu asmens ar šeimos pajamos yra nulinės, žmogus gyvena vienas, socialinė pašalpa sudarys 205 eurus ir bus mokama ne ilgiau kaip 6 mėnesius, vėliau pašalpa mažės iki 176 eurų, kai socialinė pašalpa mokama ilgiau kaip 12 mėnesių, – liks 161 euras. Be to, supažindino, kokia socialinė pašalpa priklausys šeimai, auginančiai vaikus: štai vienas suaugęs, auginantis tris vaikus, gaus 533 eurus.  Be abejo, kitaip bus skaičiuojamos pašalpos, jei asmens ar šeimos pajamos – 100 eurų.

„Sumos yra gana didelės. Tai reiškia, kad visuomenei naudingos veiklos trukmė padidėja, –  informavo D. Pilypaitytė. – Manau, gyventojai turėtų atlikti visuomenei naudingą veiklą. Jeigu neateina dėl nepateisinamos priežasties, informuoti mus, kad mes nutrauktume pašalpą.“

D. Pilypaitytė seniūnams dar priminė, kad informuotų skyrių apie išvykstančius į savo šalį ukrainiečius, kad būtų laiku nutrauktos jiems mokamos išmokos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos