akcija2024 568px

Po to, kai Šakių rajono savivaldybės rinkimų komisija, socialdemokratų prašymu, perskaičiavo tarybos narių rinkimų balsus, vos vieno balso skirtumu mandatą taryboje iškovojo socialdemokratai, atėmę jį iš konservatorių. Pastarieji su prašymu darkart perskaičiuoti balsus kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kuri penktadienį tokį prašymą atmetė.

Kaip kalbėta VRK posėdžio metu, klausimas išties jautrus, nes socialdemokratų ir konservatorių partijas bei laimėtas vietas taryboje skiria tik vienas balsas. Visgi komisijos nariams skunde išdėstyti motyvai pasirodė per silpni, kad prašymas būtų tenkintas. Pavyzdžiui, vienas iš motyvų, jog prie negaliojančių buvo pridėti keletas neantspauduotų balsavimo biuletenių, o dėl tokio neapdairumo, mano rašto autoriai, neturėtų kentėti rinkėjo valia. Visgi įstatymas aiškiai numato, kad tokie biuleteniai yra laikomi negaliojančiais, tad į šį argumentą net nesigilinta.
 
Kaip jau minėjome ir anksčiau, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams užkliuvo ir tai, kad rinkimų komisijos narė Eglė Pukinskaitė yra giminystės ryšiais susijusi su dviem į tarybą išrinktais socialdemokratais.

„Pažymėsiu, kad asmuo, dėl kurio giminystės ryšių skundžiamasi, buvo paskirta Teisingumo ministerijos, tai ne nuo partijos. Perskaičiuojant dalyvavo stebėtojai tų partijų, jokių pretenzijų, jokių skundų neišreiškė, tai iš pateikto skundo nėra pagrindo teigti, kad nustatyti pažeidimai“, – kalbėjo vienas iš VRK posėdžio dalyvių.

Nors viena iš narių ir siūlė perskaičiuoti balsus, daugumai balsavus prieš, prašymas netenkintas. Kad komisija dirbo sąžiningai, pagal raidę, posėdžio metu kalbėjo ir Šakių rinkimų komisijos pirmininkė Felicita Totoraitienė.

„Mano manymu, nepagrįsti ir silpni motyvai“, – sakė ji ir gyrė savo vadovaujamos komisijos darbą.

Tad savivaldybės taryboje po aštuonis mandatus iškovojo „valstiečiai“ ir socialdemokratai, septynis – TS-LKD, po vieną – Regionų partija ir politinis komitetas „Vieningi zanavykai“.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos