baneris leidinys

baronkapines
Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Penktadienį Gelgaudiškio bendruomenės centrui „Atgaiva“ sukvietus gelgaudiškiečius ir valdžios atstovus atsodinti kaštonų alėją, talkos dalyviai buvo pakviesti pasivaikščioti pažintiniu taku ir apžiūrėti naujai tiesiamus pėsčiųjų takus. Juos lydėjęs miškininkas Audrius Martinkevičius neslėpė pasipiktinimo, kad darbus atliekantys rangovai važinėja tiesiai per kapinaičių teritoriją.

„Jie pasidarė ten keliuką. Jei buvo reikalas kažką išsivežt ar atsivežt, jie galėjo važiuoti per kitą vietą, tačiau be jokių skrupulų važinėja po kapinaičių teritoriją. Mūsų kažkokie giminaičiai pokario metais kažkada iškasinėjo, dabar kiti važinėja su traktoriais. Ar čia viskas gerai?“ – klausė A. Martinkevičius, teigdamas, kad taip elgiasi rangovai, kurie vykdo parko sutvarkymo projektą.

Buvęs Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis siūlė rangovams pasakyti, kad taip elgtis netinkama, nes gal jie to nesupranta. Miškininkas teigė turėjęs susitikimą ir sakęs, kad reikia dirbti civilizuotai. Jo nuomone, savaime aišku, kad ten, kur stovi kryžiai ir antkapiai, taip elgtis negalima.   

Pasak savivaldybės vicemero Dariaus Jakavičiaus, prieš porą savaičių, kai jis čia vaikščiojo su rangovais ir apžiūrėjo atliktus darbus, per kapinaites dar nebuvo važiuota, tačiau užkliuvo, kad jos nėra pažymėtos. Jis svarstė – galbūt kapinaitės galėtų būti aptvertos tvorele.

UAB „Kauno statyba“ direktorius Edvardas Novikovas, paklaustas, ar žino apie šį atvejį, tvirtino, kad taip būti negali, nes jis pats neseniai buvo atvykęs, kai buvo sodinama eglių alėja, tad užtikrino, kad su technika per kapinaites jokiu būdu važinėjama nebuvo. Jo teigimu, kai su vicemeru vaikščiojo pažintiniais takais ir atėjo prie vadinamųjų baronkapinių, abu sutarė, kad šiai vietai reikia skirti daugiau dėmesio ir atstatyti iš pagrindų, atnaujinti paminklus, nes viskas labai apleista.

„Nesutinku, kad mes būdami rangovais dar labiau niokotume tai, ką atstatinėjame. Visi suvokia, kad ten yra kapai ir reikia elgtis pagarbiai, todėl mes taip vandališkai tikrai nesielgtume“, – patikino E. Novikovas, siūlydamas prie kapinaičių sutvarkymo prisidėti ir Gelgaudiškio seniūnijai.

Gelgaudiškio seniūno Valdo Dumčiaus teigimu, seniūnija bendradarbiauja su UAB „Kauno statyba“, „eina koja kojon su visais tvarkymo darbais“ ir jokių problemų nekyla. Kad per kapinaites pravažiuota pirmą kartą pamatė, kai ėjo kartu su bendruomene sodinti kaštonų sodinukų – nematė nei kas, nei kada važiavo, už rankos nieko nesugavo.

„Kiekvieno darbuotojo nesukontroliuosi. Gal nepagalvojo... Vyksta tvarkymo darbai, tai tokių visokių nesusipratimų papuola, – komentavo seniūnas, teigęs, kad neįžvelgia čia jokio kriminalo. – Gal, kai pylė takučius, nėjo apsisukti, tai pro šalį pravažiavo. Bet ne per paminklus važiavo. Nereikėtų pūsti burbulų. Viskas bus sutvarkyta. Reikia supratingai žiūrėti į tokias situacijas.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos