baneris leidinys

paluobiai stovykla
Stovyklos „Laisvės kovų atmintis“ dalyviai žygiavo nuo Girinių Šunkarių iki Valkų mūšio vietos, nuėjo 20 km ir, įsirengę stovyklavietę, praleido naktį Lekėčių miškuose. L. Kerušauskaitės nuotr.


Rugpjūčio viduryje Šakių rajono miesteliuose antrus metus iš eilės žygiavo gausus būrys jaunimo, kurie nešini plevėsuojančiomis vėliavomis lankė partizaninį karą menančias vietas. Jau dvyliktą kartą 15–25 m. jaunimas susirenka į Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio organizuojamą stovyklą „Laisvės kovų atmintis“ ir jau antrus metus iš eilės šios stovyklos namais tampa Paluobiai.
 
Susirinkęs jaunimas iš visos Lietuvos tęsė pernai pradėtus žygius Tauro apygardos keliais, gilino pažintį su Zanavykijos ir šio krašto kovų istorija. Jau antrą stovyklos dieną partizaniniu karu besidomintis jaunimas užpildė Lukšių gatves: lankydami Tremtinių koplyčią pagerbė tremtyje mirusių, partizaniniame judėjime ir sovietų lageriuose žuvusių gyventojų atminimą, miestelio kapinėse susikaupė prie iš Lukšių valsčiaus kilusių partizanų – Bronės, Prano ir Jurgio Valčių – kapo.

„Aš žuvau, kad tu gyventum“, – citata ant partizano Jurgio Valčio-Viesulo kapo primena, kad būtent šio krašto partizanas 1945 m. vadovavo vienam iš didžiausių partizanų mūšiui su NKVD kareiviais Lekėčių miško Valkų kalvose.

Vilniaus universiteto archeologijos studentės Arijanos Kotovos pranešimas apie taip pat iš Lukšių kilusį partizanų pulkininką Aleksandrą Grybiną-Faustą dar labiau atskleidė, kokia turtinga šio krašto laisvės kovų istorija, kiek daug čia jas įamžinančių atminties vietų.

Stovyklos dalyviai kitomis dienomis ne tik patys keliavo po Šakių ir Kazlų Rūdos apylinkes, bet jų aplankyti atvyko ir nemažai svečių. Paluobiuose viešėjo dr. Mindaugas Nefas, supažindinęs dalyvius su Šaulių veiklos istorija, dalyviai taip pat klausėsi dr. Dainiaus Noreikos pranešimo, diskutavo su „Humoro klubo“ nariais, šoko ir dainavo iki vėlaus vakaro su etnomenininku, grupių „Atalyja“ ir „Skylė“ nariu Gediminu Žiliu.

Stovyklautojams netrukdė ir vasaros kaitra – aktyvus jaunimas net 20 km žygiavo nuo Girinių Šunkarių (Kazlų Rūdos sav.) iki Valkų mūšio vietos ir įsirengę stovyklavietę praleido naktį Lekėčių miškuose. Dalyviams stiprų įspūdį paliko naktinis susitikimas su astronomu Sauliumi Lovčiku, kuris savo pasakojimais naktį po žvaigždėtu dangumi padarė dar įspūdingesnę.

Stovyklai einant į pabaigą, dalyviai turėjo progą išvysti filmą „Poetas“, taip pat  diskuoti ir padainuoti susitiko su vienu iš filmo režisierių Vytautu V. Landsbergiu.

Pakalbinus stovyklos dalyvius, kodėl jiems svarbu puoselėti partizaninio karo istorijos atmintį, Vilniaus universiteto archeologijos studentas Faustas Vaičiulis sako: „Jeigu neatsiras tokių žmonių kaip mes, tai partizaninio karo istorija ir bus kraipoma kaip kam patogu. Mano prosenelis buvo partizanas, dėl to man svarbus ne tik jo, bet ir kitų kovos bendražygių atminimas.“

Viena iš stovyklos organizatorių, Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio pirmininkė dr. Aistė Petrauskienė dėkojo bibliotekininkei Romai Kaminskienei ir Paluobių kaimo bendruomenės nariams už priėmimą ir visokeriopą pagalbą.

Laura Kerušauskaitė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos